Kapituła Generalna Sióstr Antonianek

W dniach 27-29 kwietnia br. w Domu Generalnym przy ul Janosika 141 w Łodzi odbywa się Kapituła Generalna Sióstr Anotnianek, w której uczestniczy 17 sióstr z całej Polski.

Kapituła rozpoczęła się Mszą św. o 12:00 pod przewodnictwem biskupa Piotra Kleszcza OFM Conv.. W kapitule uczestniczy również o. Ernest Zielonka OCD referent wydziału Archidiecezji Łódzkiej do spraw Życia Konsekrowanego oraz siostra RAFAELA ze Zgromadzenia Wspólnota Sióstr Uczennic Krzyża, która podzieli się świadectwem życia i poprowadzi wstępne warsztaty życia wiarą.

W dniu jutrzejszym odbędzie się dzień sprawozdawczy i wyborczy przełożonej generalnej Zgromadzenia. Obecnie przełożoną na pierwszej kadencji jest s. Emanuela Łuczak.

Za: www.archidiecezja.lodz.pl

Wpisy powiązane

Lublin: Nowy etap procesu beatyfikacyjnego sługi Bożego ks. Józefa Małysiaka

Kanonicy: Wizyta Opata Generalnego

Wieruszów: wprowadzenie relikwii św. Jadwigi do odnowionej kaplicy Sióstr Jadwiżanek