Katolicki Festiwal Filmów Niepokalana 2021

W dniach 17, 18, 19 września 2021 roku w Sali Środków Audiowizualnych Domu św. Józefa przy Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie koło Otwocka, ul. Piotra Skargi 24, odbył się w formule mieszanej, tradycyjnej i on-line XXXVI Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów „KSF NIEPOKALANA 2021”.

Podczas tego Festiwalu w sobotę 18 września 2021 roku po południu zaprezentowano na kanale YouTube film „Kto ratuje jedno życie”, czas 68 min 32 sek. Jest to staranne i rzetelne przedstawienie wysiłków polskich sióstr zakonnych i księży w ratowaniu Żydów w czasie II wojny światowej. Film pokazuje heroiczne zachowania wielu kapłanów oraz sióstr zakonnych, którzy narażając życie ratowali Żydów przed zagładą.

Reżyserem filmu jest Bogusława Stanowska-Cichoń. W tym filmie ks. Stanisław Cieślak ukazał działalność jezuitów z obu polskich prowincji Towarzystwa Jezusowego ratujących Żydów podczas II wojny światowej. Film zdobył na Festiwalu I nagrodę w kategorii „Filmy dokumentalne klasyczne”.

Za: www.jezuici.pl

Wpisy powiązane

Jasna Góra: Rozpoczyna się Pielgrzymka Wyższych Seminariów Duchownych

Pielgrzymka kard. Pietro Parolina, sekretarza Stanu Stolicy Apostolskiej

Prefekt watykańskiej Dykasterii ds. Duchowieństwa z modlitwą za kapłanów i seminarzystów