Męskie wspólnoty Życia Konsekrowanego – Diecezja Drohiczyńska

Delegatem KWPZM ds. zakonow męskich w diecezji jest ks. Tadeusz Niewęgłowski SDB. 

W diecezji są 3 zgromadzenia męskie, z 19 kapłanami i 2 braćmi zakonnymi, prowadzące 3 zakonne parafie oraz 13 zgromadzeń żeńskich, z ponad 100 siostrami. Katechetami jest 6 zakonników oraz 16 sióstr zakonnych. Jest także w diecezji dziewica konsekrowana.

„Może zmęczony, ale cierpliwy; słaby fizycznie, ale mocny mocą wiary i miłości” – tak o o. Leonie Knabicie OSB z opactwa benedyktynów z Tyńca mówił 6.02.2020 roku bp Antoni Pacyfik Dydycz podczas dziękczynnej Eucharystii w bazylice mniejszej w Bielsku Podlaskim. Znany mnich, słynący z poczucia humoru, w miejscu przyjęcia chrztu świętego przeżywał jubileusz 90-lecia swej ziemskiej pielgrzymki.

14.11.2020 roku bp Piotr Sawczuk w kaplicy biskupiej celebrował Mszę świętej żałobną za zmarłe osoby życia konsekrowanego pracujące w diecezji drohiczyńskiej. Eucharystię poprzedziła modlitwa wspominkowa, w której imiennie polecano Bożemu Miłosierdziu zmarłych ojców, braci oraz siostry zakonne, którzy na przestrzeni lat swoja pracą służyli w różnych zakątkach diecezji. Spotkanie miało odbyć się w szerszym gronie. Do modlitwy zaproszone były osoby życia konsekrowanego, kapłani oraz świeccy. Ze względów epidemicznych łączyli się z pasterzem diecezji w sposób duchowy.

Na podstawie: www.drohiczynska.pl

Wpisy powiązane

Franciszkanie – Kraków: Nowe definitorium

Zaprzysiężenie nowego ministra prowincjalnego krakowskich franciszkanów

Zjazd zakonnych sekretarzy misyjnych w Pieniężnie