Misyjna propozycja na Wielki Post 2019

Do rozpoczęcia okresu Wielkiego Postu pozostało zaledwie kilka dni. Zapraszamy do włączenia się w akcję “Misjonarz na Post”, która zrodziła się dzięki działalności portalu misyjne.pl oraz “Misyjnych Dróg” – mediów prowadzonych przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Patronuje jej Konferencja Episkopatu Polski oraz Komisja Episkopatu Polski do spraw Misji. Obecnie modlitwą objętych jest 2004. misjonarzy (duchownych, zakonników i misjonarzy świeckich). W zbliżającym się Wielkim Poście wsparcie modlitewne zadeklarowało już 817 osób.

Misjonarza można wesprzeć przez: modlitwę, dobrowolną formę postu, dobre postanowienia czy ofiarowanie cierpienia. Wystarczy podać swoje imię i nazwisko wraz z adresem mailowym, aby wylosować jednego z misjonarzy, którego można objąć opieką duchową.

Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji mocno wpisuje się w hasło roku duszpasterskiego w Polsce: “W mocy Bożego Ducha”. Jego celem jest głębsze zaangażowanie darów i charyzmatów w budowaniu wspólnoty Kościoła:

Chcemy się skupić na misji ochrzczonych i bierzmowanych. Każdy chrześcijanin ma do spełnienia misję, bo jest napełniony Duchem Świętym.

Abp Wiktor Skworc

Być może warto rozważyć podjęcie takiego postanowienia na czas Wielkiego Postu. Wystarczy wejść na stronę www.misjonarznapost.pl i zgłosić swój udział.

 

Za: oblaci.pl

Wpisy powiązane

Kraków: 400 lat Prowincji Matki Bożej Anielskiej

Skępe: 525 lat obecności bernardynów

Dr hab. Łucja Marek z IPN: Badania historyczne wykazują, że kard. Wojtyła reagował prawidłowo na przestępstwa pedofilii