Modlitwa za ofiary nawałnicy w Tatrach na Jasnej Górze

Na Jasnej Górze, w czasie wczorajszego, wieczornego Apelu Jasnogórskiego, trwała modlitwa za ofiary i poszkodowanych w czasie tragedii na Giewoncie. Paulini i pielgrzymi prosili Maryję o niebo dla tragicznie zmarłych, o łaskę zdrowia dla poszkodowanych i oraz o siły dla niosących pomoc. 

„Naszą dzisiejszą modlitwą ogarniamy ofiary burzy nad Tarami, za zmarłych prosimy o miłosierdzie Boże. Modlimy się za wszystkich poszkodowanych, prosząc dla nich o szybki powrót do zdrowia. Pamiętamy także o wszelkich służbach niosących pomoc poszkodowanym” – modlił się o. Waldemar Pastusiak, kustosz Jasnej Góry. 

o. Stanisław Tomoń

Za: www.jasnagora.com

Wpisy powiązane

Wakacyjne Spotkanie Misjonarek i Misjonarzy 2026: jak być uczniem – misjonarzem?

Abp Przybylski do Bonifratrów: Pan Bóg potrzebuje nas do pomocy ludziom chorym

Memoriał bł. Zbigniewa Strzałkowskiego OFMConv