Ojciec prof. Zdzisław Kijas OFMConv o Prymasie Tysiąclecia

Odkrywając duchowe piękno Prymasa Tysiąclecia, możesz uczyć się od niego! Wydawnictwo Bratni Zew rozpoczęło przedsprzedaż najnowszej książki o. prof. Zdzisława Kijasa. Autor spogląda w niej na kard. Stefana Wyszyńskiego w sposób nieszablonowy. Nie interesuje go monumentalność postaci Prymasa, ale jego duchowe piękno, estetyczna wrażliwość, jego pragnienia i lęki, odwaga i tęsknota za miłością. Opierając się na zapiskach kardynała, pozwala przemawiać jemu samemu.

 

Poznaj historię jednego z największych Polaków XX w., postaci wyjątkowej, bogatej wewnętrznie, nad wyraz wrażliwej i kreatywnej. W 40 spojrzeniach na Prymasa Tysiąclecia dostrzeżesz człowieka z krwi i kości, pokornego, starającego się odkrywać miłość Boga w sytuacjach, które dla innych są jej zaprzeczeniem.

Zdzisław Józef Kijas – franciszkanin, profesor teologii, nauczyciel akademicki wielu uczelni w Polsce i za granicą, postulator generalny spraw kanonizacyjnych Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych, relator procesu beatyfikacyjnego kard. Stefana Wyszyńskiego. Jest autorem wielu poczytnych książek, w tym wydanych nakładem wydawnictwa Bratni Zew: Życie jako dojrzewanie świętości. Maksymilian Maria Kolbe, Sprawy nader ważne, Opatrzność i przeznaczenie oraz trzech powieści o wyjątkowych kobietach XIX w.

Książka dostępna w dwóch formatach:

Tylko w przedsprzedaży dostawa na terenie Polski gratis!

Za: www.franciszkanie.pl

Wpisy powiązane

Pasjoniści: Nowa Rada Prowincjalna

Kraków: Matka Aleksandra Zaręba przez kolejne 6 lat przełożoną dominikanek

O. Michał Bortnik OSPPE, nowym rzecznikiem prasowym Jasnej Góry