Osoby Konsekrowane pielgrzymują do polskiego La Salette w Dębowcu na Podkarpaciu

W uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego osoby konsekrowane: siostry i bracia zakonni, dziewice konsekrowane członkinie z Instytutów świeckich, wdowy z diecezji Rzeszowskiej pielgrzymowały do sanktuarium Matki Bożej Plączącej w Dębowcu, u Księzy Saletynów.

W programie była konferencja nt. Posłannictwa Saletyńskiego na tle życia konsekrowanego, msza święta pod przewodnictwem biskupa Jana Wątroby, Biskupa Rzeszowskiego, Nieszpory zakończone specjalnym błogosławieństwem.

Kazanie wygłosił Biskup Jan. Mówił m.in.: “Nie można Wniebowstąpienia Pana ograniczać tylko do tego zewnętrznego wydarzenia. To jest tajemnica, tajemnica wiary ściśle związana z Jego zmartwychwstaniem. To jest Jego tryumf. Jego zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem, wreszcie wniebowstąpienie to otwarcie przed nami tej zawrotnej perspektywy, cudownej perspektywy, bycia tam, gdzie Jezus. Niebo jest tam, gdzie jest Jezus. Im więcej miłości do Chrystusa, im żywsza moja relacja z Nim, to tam jest niebo, także na ziemi. Dlatego wieczność zaczyna się już tu. Niebo zaczyna się tam, gdzie wzrasta miłość. To jest treścią uroczystości dzisiejszej. Jest to radosna tajemnica naszej wiary, ściśle związana ze Zmartwychwstaniem i Wniebowstąpieniem Pana Jezusa”.

Po uczcie duchowej miała miejsce uczta przy stole. Dla wszystkich uczestników spotkania była przygotowana uroczysta agapa. Było wiele radości ze wspólnego spotkania, wymiana doświadczeń i nawiązanie nowych kontaktów siostrzanych i braterskich.

S. Hieronima

Wpisy powiązane

By nie bali się pająków i wojen” – dzieci o misjonarzach podczas gali konkursu „Mój szkolny kolega z misji”

Rzecznicy zakonni spotkali się w Harmężach

Jubileusz 125 lat Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu