Proboszcz parafii Niepokalengo Poczęcia w Niepokalanowie o wczorajszej wizycie u Ojca Świętego

Wczoraj Ojciec Święty Franciszek pobłogosławił Ołtarz Adoracji „Gwiazda Niepokalanej” do Kaplicy Adoracji w Światowym Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie. Ołtarz stanie w Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Światowym Centrum Modlitwy o Pokój, w Bazylice Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie. Na gorąco wczorajsze wydarzenia kometuje – obecny przy błogosławieństwie – ojciec Andrzej Sąsiadek.

Proboszcz parafii Niepokalengo Poczęcia w Niepokalanowie zachęca do udziału w wydarzeniu wszystkich, także tych którzy nie zdążyli zarejestrować się na uroczystości.

Inauguracja Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie odbędzie się 1 września 2018 roku, o godzinie 12:00. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczyć będzie Ks. Abp. Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce. Homilię wygłosi Jego Ekscelencja Abp. Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

1 (pierwszy) września to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca, a to oznacza, że inauguracja Światowego Centrum Modlitwy o Pokój zostanie połączna z odbywającym się, co miesiąc w Niepokalanowie, spotkaniem z cyklu „Oddaj się Maryi” i Zawierzeniem Niepokalanemu Sercu Maryi. Uroczystości rozpoczną się o 9.00 i będą w całości transmitowane przez Radio Niepokalanów.

Za: www.radioniepokalanow.pl

Wpisy powiązane

Licheń: zakończył się Kongres Młodych Osób Konsekrowanych

Oświęcim: potrójny jubileusz i nowa chrzcielnica u salezjanów

Odbyła się sesja dla Sióstr posługujących w domach i instytucjach kościelnych