Redeemptoryści: Wyróżnienie dla D.A. Redemptor z Wrocławia

Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia, Opola i Zielonej Góry wyróżniło Duszpasterstwo Akademickie Redemptor z Wrocławia za szczególne działania wśród studentów.

Nagroda Kolegium za szczególne działania w środowisku studenckim trafi w tym roku do Duszpasterstwa Akademickiego Redemptor i jego duszpasterza o. Mariusza Simonicza CSsR. Rektorzy uczelni docenili inicjatywy podejmowane przez młodzież akademicką z tego duszpasterstwa, m.in. organizowanie pielgrzymek akademickich na Jasną Górę, obozu adaptacyjnego w Białym Dunajcu i propagowanie idei honorowego krwiodawstwa. Ważnym motywem dla przyznania wyróżnienia jest także przygotowywanie od kilku lat wspólnie z organizacją studencką „Donum” i Stowarzyszeniem Centrum Młodzieży Akademickiej „Razem” Koncertów na Tekach na osiedlu Wittigowo, w których w obecnym roku wzięło udział ok. 4 tysiące osób.

Uroczyste wręczenie nagrody dokona się w czasie otwartego posiedzenia Kolegium Rektorów 15 listopada o 17.00 w Auli Leopoldyńskiej w ramach obchodów Święta Nauki Wrocławskiej.

Nagrody Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia, Opola i Zielonej Góry mają wysoką rangę w środowisku akademickim. Cieszymy się z tego wyróżnienia i gratulujemy laureatom.

Zapraszamy też do odwiedzania strony duszpasterstwa: www.da.redemptor.pl

o. Sylwester Cabała CSsR

Za: www.redemptor.pl

Wpisy powiązane

„Są twarzą Ewangelii” w swoich środowiskach i mają coraz więcej powołań

Toruń: 32. rocznica powstania Radia Maryja

Franciszkanie – Gdańsk: Jesienne spotkanie przełożonych