Saletyni: Dni ewangelizacji i modlitwy

Niezwykle aktywnie krakowska parafia pw. Matki Bożej Saletyńskiej przygotowuje się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

Od 28 maja do 4 czerwca odbywają się w niej Dni Nadziei. Ta inicjatywa wpisuje się w temat obecnego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce „Idźcie i głoście”.

Dni Nadziei mają charakter ewangelizacyjny i modlitewny. Ich pomysłodawcą jest wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego Księży Misjonarzy Saletynów, znajdującego się na terenie parafii. Wydarzenie łączy jednak wszystkie grupy i wspólnoty parafialne oraz inne osoby, chcące prowadzić ewangelizację, a także tych, którzy wspierają inicjatywę swoją modlitwą.

Dni Nadziei rozpoczęły się w poniedziałek 28 maja od warsztatów dla wszystkich, którzy chcą aktywnie włączyć się w ewangelizację parafii. Ich uczestnicy w sposób teoretyczny i praktyczny mogli poznać zasady oraz metody głoszenia Dobrej Nowiny. Nabożeństwa wieczorne we wtorek, środę i czwartek były duchowym przygotowaniem do uroczystości Zesłania Ducha Świętego oraz okazją do modlitwy w intencji ewangelizacji parafii. Sama ewangelizacja w domach i na ulicach parafii będzie trwała w piątek i sobotę. Również w piątek o godz. 15.00 rozpocznie się 24-godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Zwieńczeniem całego tygodnia będzie sobotni Wieczór Nadziei – czuwanie podczas Wigilii Pięćdziesiątnicy. W jego programie znajdzie się m.in. koncert zespołu Matula, adoracja Najświętszego Sakramentu, katecheza o Duchu Świętym, Eucharystia oraz modlitwa o wylanie Ducha Świętego. W niedzielę 4 czerwca na godz. 15.00 organizatorzy zapraszają do wspólnego świętowania na placu parafialnym.

Szczegółowe informacje o kolejnych wydarzeniach w ramach Dni Nadziei można znaleźć na stronie http://krakow.saletyni.pl i na profilu https://www.facebook.com/dninadziei.

(gz / Piotr Grudzień MS)

Za: www.saletyni.pl

Wpisy powiązane

Rozpoczęcie prac przedprocesowych ks. Pawła Kontnego SChr

Kraków: AreOPag u dominikanów

Kapucyni: Remont domu zakonnego w Gdańsku