Święty Krzyż: Ponad 3 tysiące motocyklistów na rozpoczęciu sezonu

Około 3,5 tys. miłośników jednośladów –  motocyklistów z całej Polski i z zagranicy, przybyło na IV Świętokrzyskie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego do sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

Po raz  kolejny na Świętym Krzyżu można było podziwiać motocykle zarówno te nowoczesne jak i te zabytkowe.

Mszy świętej sprawowanej w plenerze przed zachodnim skrzydłem klasztoru przewodniczył rektor bazyliki mniejszej na Świętym Krzyżu o. Dariusz Malajka OMI. W słowie wstępnym wyraził wdzięczność wszystkim, którzy mimo niesprzyjającej aury dotarli na świętokrzyskie wzgórze:

To już czwarta edycja wspólnej modlitwy w tym wyjątkowym miejscu uświęconym obecnością relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Dziś wśród nas są także kapłani z diecezji sandomierskiej, miłośnicy jednośladów. Jest z nami ks. Piotr Sołdyga z parafii św. Michała z Ostrowca Świętokrzyskiego oraz ks. Adam Pikula z parafii św. Katarzyny z Iwanisk.  
Jesteśmy tutaj z potrzeby serca, aby prosić Boga przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny – Królowej Polski – za siebie, aby każdy wyjazd z domu był szczęśliwy, roztropny i byśmy powracali z wielu szlaków, które sobie obieramy realizując pasję jazdy motocyklem. Tutaj chcemy także szczególnie przypomnieć sobie jak cennym darem od Boga jest nasze życie. Będąc za kierownicą naszych maszyn – pamiętajmy o innych użytkownikach dróg. Przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego a na pewno nasze podróżowanie będzie bezpieczne.

Kazanie podczas Mszy świętej wygłosił o. Zygfryd Wiecha OMI, pełniący posługę ekonoma w świętokrzyskim klasztorze. W swoim słowie o. Zygfryd zwrócił uwagę na obecność Maryi w naszej Ojczyźnie: Od zarania dziejów naszego narodu Maryja była z nami. Do niej tak bardzo chętnie zwracamy się z prośbą by orędowała za nami u Swego Syna. Bo przecież to pod Krzyżem, na Golgocie stała się naszą Matką.  Dlatego dziś po raz kolejny za wzorem naszych praojców wołamy: Tyś wielką chlubą naszego narodu. Maryjo bądź naszą obroną, uczuć nas wierności Bożemu Prawu, Bożemu Słowu! Przyzywamy dziś Twego przemożnego orędownictwa: prowadź nas drogami prawdy, uczciwości i miłości.

Po modlitwie po Komunii świętej o. Dariusz odmówił modlitwę w intencji kierowców i właścicieli motocykli. Następnie zasiadając w jednym z jednośladów przejechał plac oraz drogę przez Puszczę Jodłową kropiąc wodą święconą motocykle i ich właścicieli.

Organizatorami IV Świętokrzyskiego Rozpoczęcia Sezonu Motocyklowego byli Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej ze Świętego Krzyża oraz państwo Marzena i Grzegorz Niedzielscy reprezentujący firmę „Moto Galantx”. Patronat honorowy nad dzisiejszą pielgrzymką objęła pani Agata Wojtyszek – Wojewoda Świętokrzyski oraz pan Andrzej Bętkowski – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. Zaś patronat medialny sprawowało Radio Kielce oraz TVP 3 Kielce.

Nad bezpieczeństwem uczestników dzisiejszej pielgrzymki motocyklistów czuwała Świętokrzyska Policja, Strażacy Ochotnicy z Nowej Słupi i Bielin, Wojsko Polskie, Pogotowie Ratunkowe, Straż Świętokrzyskiego Parku Narodowego –  za co serdecznie dziękujemy!!!

Za: www.swietykrzyz.pl

Wpisy powiązane

Rozpoczęcie prac przedprocesowych ks. Pawła Kontnego SChr

Kraków: AreOPag u dominikanów

Kapucyni: Remont domu zakonnego w Gdańsku