Warsztaty dla ludzi zajmujących się komunikacją w Kościele

Jak pisać, jak mówić, jak robić zdjęcia, jak nie naruszać praw autorskich, jak zarządzać sytuacjami kryzysowymi, jak korzystać ze sztucznej inteligencji i jak tworzyć podcasty – to tematy tegorocznych warsztatów, organizowanych dla ludzi zajmujących się komunikacją w Kościele.

88 osób duchownych, konsekrowanych i świeckich od wtorku do czwartku (28-30 listopada 2023 r.) brało udział w szkoleniu prowadzonym przez wykładowców uniwersyteckich, dziennikarzy, fotografów i specjalistów ds. public relations w domu rekolekcyjno-formacyjnym na warszawskich Bielanach.

W programie znalazły się wykłady, ćwiczenia oraz debata, połączona z dzieleniem się doświadczeniem. Dla wielu uczestników – jak sami podkreślali – cenne były także: integracja, rozmowy indywidualne i w małych grupach.

Wśród zaproszonych gości byli: red. Michał Górski (CyberDefence24), red. Agata Puścikowska („Gość Niedzielny”), red. Kamil Szumotalski, red. Urszula Boruch (TVP3); ks. Dariusz Bartocha SDB, s. Benigna Gacek CMBB, o. Szymon Popławski OP, red. Tomasz Królak (KAI), red. Krzysztof Sowiński („Na Werandzie. Podcast”), dr Marlena Kałużyńska-Tyburska (UKSW).

Trzydniowe warsztaty (21 godzin wykładowych) od kilkunastu lat są organizowane przez prof. Monikę Przybysz, ks. prof. Józefa Klocha, o. Jana Marię Szewka OFMConv i Katarzynę Ferens. Następne zaplanowano i ogłoszono na 26-28 listopada 2024 r.

jms

Wpisy powiązane

Nowy prowincjał u Bazylianów

Jasna Góra: Tylko prawdziwa miłość umie strzec życia – ogólnopolskie spotkanie dyrektorów szkól katolickich

Zmartwychwstańcy: dni formacyjne dla wikariuszy i katechetów