XII Konferencja Instytutu Stosunków Międzynarodowych UW i Księży Werbistów

W dniach 25-27 czerwca 2012 r. odbyła się w Misyjnym Seminarium Księży Werbistów w Pieniężnie XII Konferencja Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego i Księży Werbistów.

Spotkanie poświęcone pokojowi w stosunkach międzynarodowych zgromadziło ponad 40 prelegentów i słuchaczy z kilkunastu polskich uczelni i innych ośrodków naukowych. Program konferencji był bardzo urozmaicony.

Wystąpienia panelistów dotyczyły zagadnień z teorii i praktyki stosunków międzynarodowych a także z pogranicza stosunków międzynarodowych oraz religioznawstwa, teologii, filozofii, geografii, socjologii, pedagogiki, prawa i wielu innych dziedzin. Bardzo ciekawy okazał się blok poświecony Bliskiemu Wschodowi – jednemu z najbardziej konfliktogennych regionów świata (odbyły się aż 3 panele).

Nie zabrakło jednak zagadnień z innych obszarów – od Dalekiego Wschodu, przez Indie, Ukrainę, Bałkany, Afrykę po Amerykę. Obradom towarzyszyła ożywiona dyskusja . Uczestnicy spotkania  wzięli także udział w wernisażu pani Barbary Henryki Kowalewskiej oraz zwiedzali  Muzeum Misyjno-Etnograficzne w Pieniężnie.

jw. za: ism/UW.

Za: Jan Wróblewski SVD.

Wpisy powiązane

Matka Boża Łaskawa i św. Andrzej Bobola: Uroczystości w Warszawie

Przewodniczący Episkopatu: św. Andrzejowi Boboli polecamy wszelkie trudne sprawy

S. Radosława Podgórska FSK: widzimy wielki wzrost kultu bł. Matki Czackiej