XIII Międzyzakonna Pielgrzymka na Świętą Górę w Gostyniu

11 września 2021 roku w Sanktuarium Matki Bożej Świętogórskiej Róży Duchownej w Gostyniu odbyła się XIII Międzydiecezjalna Pielgrzymka Osób Życia Konsekrowanego. Konferencję do licznie zgromadzonych wygłosił biskup Jacek Kiciński, Przewodniczący Komisji ds. Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego KEP. Przypomniał, że zadaniem osób zakonnych jest wejść w ten świat i od wewnątrz przemieniać go Ewangelią Miłości. Obecnym na pielgrzymce przedstawicielom zgromadzeń żeńskich i męskich zwrócił uwagę na potrzebę wcielania w życie ewangelicznego radykalizmu.

Biskup Jacek przewodniczył również Mszy Świętej i wygłosił homilię. Wskazał w niej na istotny element budowania naszego życia zakonnego. Jest nim fundament oparty na Chrystusie a nie na własnej wizji, zarówno wiary, instytutu i prowadzonego życia. Brak oparcia na swoim Mistrzu, nie przyniesie radości, a tym bardziej wdzięczności, ale rozgoryczenie, co jest oznaką powolnego odchodzenia od Boga i charyzmatu.

W pielgrzymce wzięli udział: magister nowicjatu ks. Karol Kozłowski SChr wraz z nowicjuszem i aspirantem oraz superior Domu Głównego ks. Marcin Stefanik SChr z przedstawicielami kleryków.

Doświadczeniami i radościami z przeżywania życia zakonnego uczestnicy mogli podzielić się podczas wspólnej agapy.

Pielgrzymka zakończyła się I nieszporami z XXIV niedzieli w ciągu roku.

Za: www.chrystusowcy.pl

Wpisy powiązane

Patron Dnia: Święty Jan Kasjan – organizator zachodniego monastycyzmu

Ponad 50 tys. uczestników akcji Misjonarz na Post

SYMPOZJUM: Św. Maksymilian św. Franciszkiem XX wieku?