ZAPOWIEDŹ: Werbiści – VIII Misyjne Święto Młodych

Już niedługo rozpocznie się VIII Misyjne Święto Młodych. To pięć dni wypełnionych koncertami, konferencjami, dyskusjami i spotkaniami z ciekawymi ludźmi. Misyjne Święto Młodych odbędzie się w dniach od 28 czerwca do 2 lipca w Chludowie pod Poznaniem.

Koncerty zespołów grających muzykę z dobrym przekazem to wizytówka werbistów z Chludowa. Takie koncerty odbywają się każdego dnia. W tym roku wystąpią: Maleo Reggae Rockers czy Rock and Fire.

– Każdego roku jest to spotkanie młodych ludzi, których chcemy poprowadzić przez tematykę misji w Kościele i temat związany z duszpasterstwem młodzieży – powiedziała Marta Molińska-Glura, liderka Werbistowskiego Centrum Młodych „Tabor”.

Misyjne Święto Młodych to także okazja do spotkania ciekawych ludzi. W tym roku do Chludowa zaproszono między innymi metropolitę poznańskiego  księdza arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, znanego egzorcystę ojca Michała Olszewskiego czy misjonarza pracującego na co dzień w Wietnamie – ojca Krzysztofa Malejkę.

– Każde spotkanie ma pewien stały schemat, ale jest inne. Inne, ponieważ tło misyjne każdego roku dotyczy innego kontynentu. 3 lata temu była Afryka, w tamtym roku mieliśmy Amerykę Południową, w tym roku chcemy dotykać pracy na misjach w Azji – wyjaśnił o. Krzysztof Kołodyński, werbista.

Misyjne Święto Młodych odbędzie się w dniach 28 czerwca – 2 lipca, w Chludowie, pod Poznaniem. Impreza przewidziana jest dla młodzieży od 15 roku życia.

– Uważam, że Misyjne Święto Młodych to jest taki dobry moment, żeby „przetrzeć sobie oczy” i spojrzeć na nowo na naszą religię, na naszą wiarę i pomaga odświeżyć naszą bliskość z Panem Bogiem – zaznaczył Artur Chwiłkowski, wolontariusz Werbistowskiego Centrum Młodych „Tabor”.

Misyjne Święto Młodych to także ostatnia szansa na dobre przygotowanie się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Organizatorem wydarzenia jest Zgromadzenie Słowa Bożego wraz z Werbistowskim Centrum Młodych „Tabor”.

Szczegóły dotyczące imprezy można znaleźć na stronie: www.swietomlodych.werbisci.pl

Więcej (video) na: Radio Maryja

Wpisy powiązane

Franciszkanie – Kraków: Nowe definitorium

Zaprzysiężenie nowego ministra prowincjalnego krakowskich franciszkanów

Zjazd zakonnych sekretarzy misyjnych w Pieniężnie