ZAPROSZENIE: Dzień Modlitwy za Kościół w Wietnamie 2017

24 listopada w Kościele Katolickim obchodzimy wspomnienie 117 męczenników wietnamskich – Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy. Z tej okazji zapraszamy na obchody Dnia Modlitwy za Kościół w Wietnamie. 

O godzinie 19:00 w Parafii św. Jadwigi Śląskiej w Warszawie (ul. Modlińska 4) zostanie odprawiona Msza św.  z udziałem abp Henryka Hosera, ordynariusza Diecezji Warszawsko-Praskiej. Liturgia w intencji migrantów i uchodźców będzie sprawowana w języku polskim i wietnamskim.

Za wstawiennictwem świętych męczenników chcemy modlić się, aby Kościół w Wietnamie rozwijał się i cieszył prawdziwą wolnością. Wietnamscy imigranci są naszymi sąsiadami i poprzez naszą modlitwę za nich pragniemy wyrazić naszą solidarność z ich narodem w walce o lepszą przyszłość.

Wietnam jest uważany za najstarszą córę Kościoła katolickiego w Azji, ale od samego początku chrześcijanie byli represjonowani przez miejscowych władców. Kościół wietnamski rozwijał się na gruncie zroszonym krwią swoich męczenników. Te prześladowania trwają do dzisiaj, chociaż zmieniła się ich forma, gdyż nastąpiło znaczne złagodzenie stosunków między socjalistycznym rządem w Hanoi a Kościołem katolickim. Dziś Wietnamie żyje ok. 8 mln katolików. Stanowią oni prawie 10 proc. społeczeństwa.

Od początku września w parafii na Żeraniu posługują misjonarze werbiści. Abp Hoser powierzył im prace w tej parafii z myślą o pracy z imigrantami w Warszawie. Prócz Mszy św. w języku wietnamskim, jest już sprawowana coniedzielna liturgia w języku ukraińskim oraz raz w miesiącu po chińsku.

Więcej o Wietnamczykach w Polsce i pracy werbistów z nimi oraz o zbliżającym się Dniu Modlitw za Kościół w Wietnamie znaleźć można na stronie werbistowskiego Centrum Migranta Fu Shenfu.

Za: www.werbisci.pl

Wpisy powiązane

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia o afirmacji i poszanowaniu życia ludzkiego od jego poczęcia do naturalnej śmierci

Bonifratrzy: Posiedzenie Międzyprowincjalnej Komisji Europy Centralnej i Wschodniej

Michalici: Wprowadzenie relikwii bł. Stefana Frelichowskiego do kościoła na Rybakach