Michalici: Wielka radość w Kanadzie

Jeszcze nie tak dawno, bo niespełna rok temu obchodziliśmy doniosłą uroczystość  50-lecia przybycia Michalitów do Ameryki Północnej. Dzisiaj mamy znów powód, aby radować się w sercach.

Decyzją Ojca Generała i jego Rady współbracia posługujący w Kanadzie oraz Stanach Zjednoczonych z dniem 19 czerwca 2013 roku, stworzyli nową wiceprowincję naszego Zgromadzenia, która przyjęła nazwę: Wiceprowincja Północnoamerykańska Zgromadzenia Św. Michała Archanioła im. Św. Kateri Tekakwitha. Przełożonym wiceprowincji został mianowany ks. Józef Dąbrowski, a wikariuszem – ks. Andrzej Kowalczyk. Nowa wiceprowincja jest dla nas zaszczytem i nowym wyzwaniem.

Warto wspomnieć, że Zgromadzenie św. Michała Archanioła zostało przyjęte do diecezji London w Kanadzie 22 czerwca 1962 roku. Dziś pracujemy w parafiach w diecezji London i archidiecezji Toronto, a od roku również w Stanach Zjednoczonych w diecezji Detroit.

Patronka naszej wiceprowincji – św. Kateri Tekakwitha, została beatyfikowana 22 czerwca 1980 r. przez Jana Pawła II, zaś Benedykt XVI ogłosił ją świętą 21 października 2012 r. Była ona odważnym świadkiem Chrystusa. Swoje życie poświęciła ucząc dzieci modlitwy i opiekując się chorymi. Znana była z pobożnego i prostego stylu życia. Jest pierwszą Indianką z Ameryki Północnej kanonizowaną w Kościele katolickim.

Piotr Wojakiewicz CSMA

Za: www.michalici.pl.

Wpisy powiązane

O. Ripamonti o tragedii uchodźców: powiedzmy dość retoryce inwazji

Projekt 716 – pomoc w odbudowie salezjańskiego domu na Ukrainie

Turcja: klasztor Sumela oczekuje tysięcy wiernych na maryjne święto