Misjonarze: Dni skupienia dla Rodziców Kapłanów i Braci

Po raz kolejny w Misjonarskim Ośrodku Formacyjnym Vincentinum w Krzeszowicach w dniach 1-4 maja br. odbyły się dni skupienia dla Rodziców Kapłanów i Braci CM.

1 maja odwiedził rodziców ks. Wizytator Kryspin Banko, który opowiedział o aktualnej sytuacji Polskiej Prowincji. Drugi dzień spotkania to dzień modlitwy, refleksji, adoracji Najśw. Sakramentu. Wysłuchaliśmy konferencji ascetycznej wygłoszonej przez ks. Jana Dukałę i z wielkim wzruszeniem zobaczyliśmy film Cristiada.

W Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, po uroczystej Mszy św. wyruszyliśmy na zwiedzanie. Pierwszym miejscem naszej wędrówki były krakowskie Bielany z pięknym Eremem Ojców Kamedułów oraz spacer na Kopiec Piłsudskiego w Lesie Wolskim. Następnie udaliśmy się do seminarium w Krakowie, gdzie obiadem podjął nas Ks. Rektor Paweł Holc wraz z Ks. Adamem Borowskim i br. Adamem Budzyną.

Jak zawsze mieliśmy okazję zobaczyć najnowszą wystawę w Muzeum Misyjnym, po której oprowadzał nas i ciekawie opowiadał ks. Wacław Umiński. Dalszym etapem naszego pielgrzymowania było Centrum Jana Pawła II oraz Centrum Edukacyjne Radosna Nowina 2000, gdzie odbywał się XXX Przegląd Piosenki Religijnej Vincentiana.

Zmęczeni, trochę zmarznięci ale pełni wrażeń i dobrych humorów powróciliśmy do Krzeszowic, gdzie rozmowy i śpiewy ( ks. Henryk Ostrzołek przygrywał na harmonijce ustnej) w atmosferze radości trwały do późnych godzin wieczornych. Ostatni dzień skupienia to uroczysta msza św., podsumowanie i plany na przyszłość.

Dziękuję wszystkim Rodzicom, którzy uczestniczyli w spotkaniu; Księżom, którzy zachęcili swoich rodziców do uczestniczenia w spotkaniu i  już teraz zapraszam na kolejne Spotkanie Rodziców Księży i Braci, które odbędzie się w dniach 30 kwietnia-3 maja 2015 roku w Krzeszowicach.

Ks. Jacek Lasoń CM

Za: www.misjonarze.pl.

Wpisy powiązane

Oblaci MN: „To dziejowy moment historii naszej Prowincji”

Relikwie św. Antoniego z Padwy w Loretto polskim

Kościół w rzeczywistości publicznej i politycznej