Nowa książka o liturgii Mszy Świętej

W wydawnictwie Towarzystwa Chrystusowego Hlondianum ukazała się książka będąca swoistym przewodnikiem po liturgii Mszy Świętej. „Msza Święta – rozumieć, aby lepiej uczestniczyć” to właściwie kompletny wykład liturgii mszalnej: obrzędy, gesty, modlitwy – historia, symbolika, prawo i teologia.

Książka stanowi zbiór 140 artykułów z czteroletniego cyklu (2009-2012) „Msza Święta – Rozumieć, aby lepiej uczestniczyć” publikowanego na łamach miesięcznika „Msza Święta”. Autorzy to znani teologowie, specjaliści w zakresie liturgiki, teologii pastoralnej, prawa kanonicznego, sztuki i muzyki sakralnej. Nie jest to jednak pozycja naukowa. Teksty zebrane na 668 stronach napisane są prostym, komunikatywnym językiem, aby popularyzować wśród wiernych znajomość treści i liturgii Eucharystii. Redaktorem całości jest ks. Jan Hadalski – redaktor naczelny miesięcznika „Msza Święta”. Jego wstęp do książki można przeczytać tutaj.

Książkę można nabyć w wydawnictwie Hlondianum: www.hlondianum.pl.

Zawartość książki:

Część I – Wiadomości ogólne o Mszy Świętej (istota Eucharystii, miejsce i czas sprawowania Mszy Świętej, celebrans – szafarz i uczestnictwo wiernych, ryt i celebracja Eucharystii).

Część II – Szczegółowe omówienie liturgii mszalnej zgodnie z jej przebiegiem.

Część III – Kult Eucharystii poza Mszą Świętą (przechowywanie Najświętszego Sakramentu, Komunia poza Mszą, procesja eucharystyczna, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwa i kongresy eucharystyczne).

Część IV – Księgi i paramenty mszalne, muzyka i śpiew liturgiczny.

Pełny spis treści tutaj.

Za: ks. dr Jan Hadalski TChr

Wpisy powiązane

Franciszkanie – Gdańsk: Nowe Definitorium Prowincji

Chrystusowcy: Doroczny Zjazd Przełożonych i Wychowawców

lle rekolekcji przeprowadzili redemptoryści w Wielkim Poście 2024?