Oblaci: Współpraca w dziele regionalnej formacji

Od wielu już lat wszyscy formatorzy i dyrektorzy powołań Prowincji Stanów Zjednoczonych corocznie zimą mają swoje spotkanie po to, aby omówić wspólnie bieżące problemy. Tegoroczne miało charakter historyczny, ponieważ po raz pierwszy dołączyli do nich oblaci z Prowincji Kanadyjskiej.

W dniach 6-7 marca 23 oblatów zebrało się w nowicjacie w Godfrey, Illinois, aby przedyskutować problem rozszerzenia współpracy regionalnej w formacji, oraz powołania Dyrektora Powołań w Prowincji Stanów Zjednoczonych. Oprócz powołaniowców ze Stanów Zjednoczonych byli również obecni przedstawiciele z innych prowincji, z Notre-Dame-du-Cap, OMI Lacombe, oraz prowincji Wniebowzięcia w Kanadzie.

Rozmowy były przepełnione duchem nadziei na dobrą współpracę w przyszłości w dziele formacji i powołań. Postanowiono powołać do życia komitet formacyjny, na wzór innych funkcjonujących już w Zgromadzeniu. Niezbędne będą dalsze dyskusje, ale spotkanie w Godfrey było pierwszym w kierunku nakazanym przez Konstytucje i Reguły (R.123c), oraz ostatnią Kapitułę Generalną, zachęcającą do szerszej współpracy w ramach regionów.

Obecnie w Prowincji Stanów Zjednoczonych działają cztery domy formacyjne: prenowicjat w Buffalo, Nowym Jorku i Tijuana, Meksyku (Misja Kalifornia Dolna); nowicjat w Godfrey, Illinois (obecnie nowicjusze są z USA, Zambii i OMI Lacombe); scholastykat w San Antonio, w Teksasie (scholastycy pochodzą z prowincji, OMI Lacombe, Stany Zjednoczone, Zambia i Meksyk). Omawiano również możliwość utworzenia domu formacyjnego w Kanadzie.

Za: www.oblaci.pl.

Wpisy powiązane

Papież Franciszek do Papieskiej Akademii Alfonsjańskiej: „pogodzić naukę z bliskością ludowi Bożemu”

„ … a Jego Królestwu nie będzie końca”. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w Nazarecie

Papieska Akademia Alfonsjańska: sympozjum „Święty Alfons, duszpasterz najmniejszych i doktor Kościoła”