Pożegnania: o. Krzysztof Kot CP

Z żalem informujemy, że dnia 26 stycznia 2023 roku, w Łodzi, w wieku 94 lat zmarł o. Krzysztof Kot CP (75 lat w zakonie i 69 lat w kapłaństwie).

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w kościele pasjonistów w Przasnyszu, we wtorek 31 stycznia 2023. O godzinie 11.00 zostanie odmówiony różaniec w intencji Zmarłego, a po nim o godzinie 11.30 odprawiona zostanie Msza św., której będzie przewodniczył J.E. Ks. Bp Mirosław Milewski.

O. Krzysztof (imię chrzcielne Ryszard) Kot urodził się 7 października 1929 roku w Ostrołęce. Po ukończeniu szkoły średniej w roku 1948, w wieku 19 lat wstąpił do Zgromadzenia Męki Jezusa Chrystusa. Przywdziewając 29 sierpnia 1948 roku habit pasjonistów, przyjął imię zakonne Krzysztof od Matki Bożej Bolesnej. Nowicjat odbył w Sadowiu koło Ostrowa Wielkopolskiego, zakończony złożeniem pierwszych ślubów zakonnych 4 września 1949 roku. Studia filozoficzno-teologiczne ukończył w Wyższym Seminarium Duchownym Pasjonistów w Przasnyszu, gdzie w roku 1952 złożył profesję wieczystą. Sakrament święceń w stopniu prezbiteratu przyjął w roku 1954 i pozostał w domu macierzystym Zgromadzenia w Polsce. Po święceniach posługiwał w klasztorach w Rawie Mazowieckiej – gdzie przez krótki czas pełnił funkcję przełożonego. W następnych latach posługiwał w Przasnyszu, skąd został wysłany do Łodzi. W tym czasie był zaangażowany w tworzenie przy klasztorze pasjonistów parafii Matki Bożej Bolesnej oraz budowę kościoła na Teofilowie. Pełnił także funkcję wikariusza parafialnego.

W roku 1984 powrócił do Przasnysza, gdzie przebywał do stycznia 2023 roku. Tu obchodził jubileusz 50-lecia i 60-lecia kapłaństwa. Pomimo podeszłego wieku do roku 2020 chętnie udzielał się w pracy duszpasterskiej słuchając spowiedzi, odprawiając msze i nabożeństwa. Był cenionym spowiednikiem także wielu kapłanów i sióstr zakonnych.

Odszedł do Pana w godzinach popołudniowych dnia 26 stycznia 2023 roku w szpitalu w Łodzi.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Za: www.passio.info.pl

Wpisy powiązane

Pożegnania: o. Zbigniew Rek OFMConv

Pożegnania: o. Sylwester Jan Michałek OCist

Pożegnania: br. Eugeniusz (Mieczysław) Słowik, OH