Pożegnania: o. Wacław Gospodarczyk OMI

W lublinieckiej infirmerii dla schorowanych oblatów odszedł do Pana śp. o. Wacław Gospodarczyk OMI. Przeżył 90 lat – 69 lat w życiu zakonnym i 63 lata w kapłaństwie Chrystusowym.

Śp. Wacław Gospodarczyk OMI urodził się 28 września 1931 roku w Elżbiecinie, parafia kodeńska (diecezja siedlecka). Po skończeniu szkoły podstawowej, naukę kontynuował w oblackim junioracie w Lublińcu. Po złożeniu egzaminu dojrzałości, rozpoczął kanoniczny nowicjat w Markowicach na Kujawach, gdzie ślubował pierwszą profesję zakonną 1 listopada 1952 roku. Studia filozoficzno-teologiczne odbył w Wyższym Seminarium Duchownym w Obrze. Tutaj też złożył wieczystą profesję zakonną 1 listopada 1956 roku. Święcenia diakonatu otrzymał 24 listopada 1957 roku, a prezbiteratu udzielił mu abp Antoni Baraniak 22 czerwca 1958 roku.

Po święceniach odbył roczny staż pastoralny w Lublińcu. Następnie skierowany do Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie do 1963 roku był duszpasterzem osób głuchoniemych. W latach 1963-1970 pomagał duszpastersko w oblackiej parafii we Wrocławiu, kontynuując posługę wśród osób głuchoniemych. W 1970 roku skierowany do Markowic jako profesor w Niższym Seminarium Duchownym, rok później został również ekonomem tego domu. W latach 1974-1978 był misjonarzem ludowym (rekolekcjonistą) w Bodzanowie, Belgii i Siedlcach. W 1980 roku skierowany jako spowiednik do domu zakonnego w Gdańsku. W 2015 roku otrzymał ostatnią obediencję do Lublińca na oblacką infirmerię.

Uroczystości pogrzebowe:

Zgodnie z wolą zmarłego i jego rodziny pogrzeb odbędzie się w kościele parafialnym w Kodniu w piątek 22 października:

11.00 – różaniec w bazylice

11.30 – Msza św. żałobna oraz uroczystości pogrzebowe w kwaterze oblackiej cmentarza parafialnego.

Za: www.oblaci.pl

Wpisy powiązane

Pożegnania: br. Stanisław Tymczyszyn CSMA

Pożegnania: ks. Jan Stanisław Wojewódka CSMA

Pożegnania: ks. Jacek Zawisza MS