Pierwsze od 11 lat śluby wieczyste u Franciszkanów w Ekwadorze

Po blisko trzydziestu latach od powstania franciszkańskiej misji w Ekwadorze i po jedenastu latach przerwy od ostatniego tego typu wydarzenia, Delegatura św. Antoniego w Ekwadorze — należąca do Prowincji św. Maksymiliana w Polsce — cieszy się z czwartego brata, który złożył śluby wieczyste.

Uroczystość brata Oscara Davida Gaona Martineza odbyła się 22 czerwca 2024 roku w kościele Jezusa Dobrego Pasterza w Quito, gdzie franciszkanie posługują od dziesięciu lat. Wzięli w niej udział najbliżsi neoprofesa, owdowiały kilka lat temu tato oraz siostra i brat brata Oscara ze swoimi rodzinami, współbracia z klasztorów delegatury, bracia obserwanci, siostry benedyktynki, przyjaciele i parafianie.

Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył delegat Prowincjała na Ekwador o. Michał Paga, a homilię wygłosił i śluby przyjął wikariusz Prowincji o. Robert Wołyniec z Gdańska. W swoim słowie kaznodzieja wskazał na krzyż, którego każdy z nas doświadcza w swoim życiu, a który neoprofes na wzór św. Franciszka będzie nosił w swoim sercu, pokochał go i wskazywał innym, jako sens życia i jedyną drogę zbawienia. Zachęcił też brata Oscara, by szczególnie w chwilach zwątpienia pamiętał, że jego życie nie jest dziełem przypadku, ale że to Pan go zna od dawna, od łona matki i że to Pan powołał go na drogę życia franciszkańskiego.

Przesłał: br. Robert Kozielski OFMConv.
sekretarz prowincjalny ds. misji

Wpisy powiązane

Życzenia Przewodniczącego KWPZM

Życzenia Bp. Jacka Kicińskiego CMF

Jezuici – Wrocław: „Poszukujemy świadków obecności Matki Bożej Pocieszenia w wizerunku lwowskim”