Czad: Salezjański Wolontariat Misyjny zbuduje kolejną studnię

Przypadał wczoraj Światowy Dzień Wody. To okazja, by uświadomić sobie, że dostęp do wody nie jest czymś tak oczywistym, jak mogłoby się nam wydawać. To także możliwość realizacji w praktyce jednego z uczynków miłosierdzia.

„Z tej okazji Salezjański Wolontariat Misyjny «Młodzi Światu» chce podarować mieszkańcom okolic Sarh w Czadzie kolejną studnię – mówi salezjanin, który w Czadzie pracuje od ponad 15 lat. – Budowa studni, aby ludzie mieli wodę zdatną do picia, a pijąc ją nie chorowali, to jest wielki dar i skarb dla nas – powiedział ks. Artur Bartol. – Jeśli temperatury sięgają 48 stopni w cieniu, jest susza, giną zwierzęta, bydło, a czasami i ludzie, którzy nie mają nic do picia, umierają; są przypadki śmiertelne”.

Więcej informacji można znaleźć na stronie swm.pl

R. Łączny, KAI

Za: Radio Watykańskie

Wpisy powiązane

Papież przy grobie św. Augustyna: musimy towarzyszyć ludziom na drodze odkrywania wiary

Leon XIV spotkał się z augustianami i Kościołem Pawii: tutaj jesteś w domu

O. Wojciech Popielewski OMI nowym przewodniczącym oblackiego regionu Europy