Niemcy: spotkanie polskich redemptorystów w Marienfried

27 listopada 2023 r. odbyło się w Pfaffenhofen an der Roth/Marienfried comiesięczne spotkanie współbraci pracujących w Niemczech. Przewodnikiem duchowym był o. Sylwester Cabała, radny prowincjalny. W wygłoszonej konferencji poruszył temat: Redemptorysta wobec obecnej rzeczywistości.

Jako redemptoryści potrzebujemy odwagi i męstwa oraz mądrości i rozeznania sytuacji. Cechy postawy redemptorysty: 1. Nie może się bać nowej rzeczywistości; 2. Musi zaufać Bożej Opatrzności; 3. rozpoznawać znaki czasu; 4. Zadbać o jakość życia religijnego i zakonnego; 5. Cierpliwie podejmować nowe zadania. Drugą część zdominowały aktualne sprawy Prowincji, które wybrzmiewały również w czasie spotkania po obiedzie.

O. Sylwester przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej, w czasie której uczciliśmy św. Alfonsa, naszego założyciela i podczas której wygłosił homilię podkreślając zaufanie do Boga, który troszczy się o nas i wierność Bogu oraz otwartość serca i hojność w dawaniu. W radosnym nastroju nastąpiło pożegnanie się wzajemne i wyruszenie w drogę powrotną.

Polscy redemptoryści obecnie pracują w Niemczech w parafiach Polskiej Misji Katolickiej w Monachium, Stuttgarcie, Landshucie i Ratyzbonie  oraz w kilku parafiach niemieckojęzycznych w Bawarii i jednej włoskojęzycznej w Badenii-Wirtembergii.

o. Stanisław Rutka CSsR, Niemcy

Za: www.redemptor.pl

Wpisy powiązane

Watykan: nowy podsekretarz dykasterii zakonnej

Republika Zielonego Przylądka: polskie władze wsparły ośrodek opiekuńczy kapucynów

Karmelitański episkopat