O Guadalupe we lwowskiej księgarni paulistów

11 października 2021 r. lwowską księgarnię paulistów odwiedził Carl A. Anderson, współautor książki „Matka Boża z Guadalupe. Matka Cywilizacji Miłości” („Our Lady of Guadalupe: Mother of the Civilization of Love”) i wieloletni Najwyższy Rycerz Rycerzy Kolumba. Książka ta ukazała się w lipcu b.r. w przekładzie ukraińskim („Гваделупська Богородиця – Матір цивілізації любові”), i została wydana nakładem naszego lwowskiego wydawnictwa.

Carl A. Anderson podczas niedawnej wizyty w Polsce otrzymał prestiżową nagrodę TOTUS TUUS, jaką przyznaje Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” Konferencji Episkopatu Polski. Na Ukrainie Carl A. Anderson odwiedził Lwów, a także Kijów, gdzie m.in. odbyła się prezentacja książki o Matce Bożej z Gaudalupe.

Książka opowiada o historii kultu Matki Bożej z Guadalupe od XVI wieku do dnia dzisiejszego i o roli, jaką jej orędzie pełniło – i nadal pełni – w procesie dynamicznych przemian religijnych i kulturowych przede wszystkim na kontynencie amerykańskim.

Wizyta Carla A. Andersona we Lwowie była okazją do spotkania z pracownikami naszego lwowskiego wydawnictwa, którzy bezpośrednio byli zaangażowani w publikację tej książki.

Za: www.paulus.org.pl

Wpisy powiązane

Pijarzy: Habemus Patris Generalem

Argentyna: jubileuszowe misje parafialne w Villa Ángela na 80-lecie pobytu redemptorystów

Indie: Misjonarki Miłości boją się o stabilność funduszy