Oblaci NMP – Colombo: Znaczek pocztowy ku pamięci O. Tissa

Fr. Ashok Stephen, obecny dyrektor Centrum Stowarzyszenia Religijnego, założonego przez nieżyjącego już O. Tissa Balasuriya († 2013) ogłosiło, że Ministerstwo Usług Pocztowych Sri Lanki wyda znaczek pocztowy na cześć O. Tissa. Oficjalna ceremonia wydawania znaczków odbędzie się w biurze w Maradana CSR 29 sierpnia w 89 rocznicę urodzin O. Tissa.

O. Tissa jest czwartym oblatem ku pamięci którego państwo wydało znaczek pocztowy. Przed nim znaczkami uhonorowani byli kardynał Thomas Cooray († 1988), biskup Edmund Peiris († 1989) i O. Marcelline Jayekody († 1998).

W 1971 roku O. Tissa założył Centrum Stowarzyszenia Religijnego instytucję, która zobowiązywała do życia wartościami teologicznymi.

Jako dyrektora CSR jego praca miała bardzo wielopłaszczyznowy wymiar. Napisał też wiele książek i artykułów dla czasopism krajowych i zagranicznych.,

Był członkiem i założycielem Komitetu Obywateli Harmonii Narodowej i Ruchu Praw Obywatelskich Sri Lanki, oraz organizacji międzynarodowej, Ekumeniczne Stowarzyszenie Teologów Trzeciego Świata.

Z powodu brania w obronę uciśnionych i zmarginalizowanych Sri Lanki był często niezrozumiany w społeczeństwie. Nie zrażało go to jednak.

Z miłości do sprawiedliwości i do ludzkości kontynuował swoją posługę zawsze będąc pogodnym i uśmiechniętym. Wierzymy, że dzieło jego nie ulegnie zapomnieniu.

Za: www.oblaci.pl

Wpisy powiązane

Papież: moraliści mają iść z ludźmi, a nie tylko grozić palcem

Stwierdzono heroiczność cnót 6 nowych osób, w tym matki 4 dzieci

Werbiści: Woda dla Afryki