Ognisko koronawirusa w madryckim sanktuarium

W madryckim sanktuarium św. Gemmy Galgani potwierdzono powstanie ogniska zakażenia koronawirusem. Według stołecznych władz sanitarnych do piątku wskutek zachorowania na COVID-19 zmarło tam już trzech duchownych ze Zgromadzenia Męki Pańskiej, które zarządza tym miejscem kultu.

U innych 11 pasjonistów, z których trzech przebywa w szpitalu, została już potwierdzona infekcja koronawirusem. Ośmiu zakonników z lekkimi objawami choroby zostało objętych przymusową kwarantanną. W czwartek po kilkudniowej przerwie w funkcjonowaniu świątyni służby sanitarne zgodziły się na otwarcie madryckiego sanktuarium.

Władze medyczne Hiszpanii szacują, że wspólnota autonomiczna Madrytu jest od września regionem o największej liczbie przypadków śmiertelnych oraz zakażenia koronawirusem. Na przełomie września i października w regionie tym notowanych było każdego dnia ponad 30 ofiar śmiertelnych i 3 tys. infekcji.

W piątek wieczorem na terenie Madrytu wejdą w życie przepisy o przymusowej izolacji społecznej. Obejmą one również 9 innych miast aglomeracji stołecznej, w których występuje wysoka liczba przypadków infekcji wirusem SARS-CoV-2.

Za: www.ekai.pl

Wpisy powiązane

Franciszek: w Adwencie spotykajmy Jezusa w osobach potrzebujących

100 lat obecności Sercanów w RPA

S. Helen Alford OP, przewodnicząca Papieskiej Akademii Nauk Społecznych: naprawmy relację ze światem