Orioniści: Generalny Zjazd Weryfikacyjny

12 października w Bonua na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Zgromadzeniu Zakonnym Małe Dzieło Boskiej Opatrzności rozpoczął się Generalny Zjazd Weryfikacyjny. Zjazd ma celu zweryfikowanie i zaktualizowanie decyzji i linii działania, które zostały wyznaczone przez XIV Kapitułę Generalną. Zostanie to ujęte w 3 wymiary: Formacja, Życie Wspólnotowe, Charyzmat oraz linię działania „w kierunku peryferii”.

Prowincje Polską na Zjeździe Generalnym reprezentują delegaci:

  • Przełożony Prowincjalny ks. dr Krzysztof Miś FDP
  • Wikariusz Prowincjalny ks. Sylwester Sowizdrzał FDP
  • Radca Prowincjalny ks. Adam Gołębiak FDP

Generalny Zjazd Weryfikacyjny obywa się w Afryce  w czasie, kiedy przeżywamy Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny zwołany przez papieża Franciszka. Przełożony Generalny ks. Tarcisio Viera FDP zaprosił Delegatów, którzy biorą udział w tym wydarzeniu aby przeżyć go jako mocne doświadczenie misyjne.

Na czas obrad i przeżywania doświadczenia misyjnego prosimy o światło Ducha Świętego dla wszystkich uczestników Zjazdu Generalnego.

Za: www.orione.pl

Wpisy powiązane

Papież do jezuitów: Wasze uczelnie mają prowadzić do Boga

1500 lat Monte Cassino: benedyktyni przygotowują się do jubileuszu

Werbiści: Nowa misja na Wyspie Wielkanocnej