Papież odwiedził kurię generalną jezuitów

Papież Franciszek odwiedził wczoraj kurię generalną jezuitów – zakonu, do którego wstąpił w 1958 roku. Okazją była 481. rocznica powstania Towarzystwa Jezusowego i trwający obecnie Rok Ignacjański, obchodzony w 500. rocznicę nawrócenia św. Ignacgo z Loyoli, założyciela zakonu.

27 września 1540 roku papież Paweł III bullą „Regimini Militantis Ecclesiae” zatwierdził pierwszą wersję reguły zakonu, co oznaczało formalne narodziny Towarzystwa Jezusowego, którego początki sięgały 1534 roku.

Podczas spotkania z przełożonym generalnym o. Arturo Sosą i zakonnikami pracującymi w kurii papież przypomniał im, że ich praca musi być zakorzeniona w modlitwie i mieć charakter misyjny.

pb (KAI/vidanuevadigital.com) / Rzym

Wpisy powiązane

Werbiści: Nowa misja na Wyspie Wielkanocnej

O. Anselm Grün przestrzega przed przekleństwami

Nagląca aktualność misyjnego charyzmatu Matki Cabrini, oddanego służbie migrantom. Przemówienie Leona XIV w miejscu urodzin świętej Franciszki Ksawery Cabrini