W Mozambiku rozpoczyna się proces beatyfikacyjny dwóch jezuitów

Dwaj jezuici, o. Silvo Moreira (Portugalczyk) i o. Joao de Deus Kamtedza (Mozambijczyk) zostali zamordowani w Mozambiku w październiku 1985 roku stając w obronie ofiar wojny i prześladowań.

W minionym tygodniu, w diecezjalnym Sanktuarium Niepokalanego Poczęcia (diecezja Tete) biskup Diamantino Gupao Antunes rozpoczął oficjalnie ich proces beatyfikacyjny na poziomie diecezjalnym. Wyjaśnił wiernym, jak będzie przebiegał i zachęcił do modlitwy. W styczniu 2022 roku Trybunał Diecezjalny rozpocznie przesłuch

Za: www.jezuici.pl

Wpisy powiązane

Papież przy grobie św. Augustyna: musimy towarzyszyć ludziom na drodze odkrywania wiary

Leon XIV spotkał się z augustianami i Kościołem Pawii: tutaj jesteś w domu

O. Wojciech Popielewski OMI nowym przewodniczącym oblackiego regionu Europy