Watykan: Światowe Spotkanie zamykające Rok Życia Konsekrowanego

W dniach od 28 stycznia do 2 lutego b.r. w Rzymie odbędzie się Światowe Spotkanie zamykające Rok Życia Konsekrowanego. Na Spotkanie organizowane przez Kongregację Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego zostali zaproszeni przedstawiciele poszczególnych grup: instytutów apostolskich, instytutów monastycznych, klauzurowych, dziewic konsekrowanych, stowarzyszeń życia apostolskiego, instytutów świeckich oraz nowych instytutów i przedstawicieli nowych form życia konsekrowanego. Ma ono przebiegać w duchu jedności, pod hasłem „Życie konsekrowane w komunii – wspólny fundament wielości form”.

Spotkanie rozpocznie się 28 stycznia wspólnym czuwaniem modlitewnym w Bazylice św. Piotra zatytułowanym „Proroctwo, świętość i męczeństwo w świecie zlaicyzowanym”. Przez kolejne dni będą miały miejsce spotkania i konferencje w poszczególnych grupach tematycznych. Szczególny program zaplanowano na 1 lutego: po wspólnej lectio divina prowadzonej przez o. Innocenzo Gargano OSBCam, odbędzie się panel dyskusyjny na temat „Konsekrowani dzisiaj w Kościele i w świecie, prowokowani przez Ewangelię”, po czym nastąpi audiencja z Papieżem Franciszkiem. Wieczór tego dnia wypełni oratorium „Po śladach Piękna. Konsekrowani Kościołowi i światu” przygotowane przez znanego kompozytora ks. Marco Frisinę. Dnia 2 lutego, w Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, Papież Franciszek będzie celebrował uroczystą Mszę św. zamykającą Rok Życia Konsekrowanego.

Szczegółowy program spotkania znajduje się na stronie: www.cmis-int.org

Przebieg światowego spotkania, podobnie jak wrześniowy Kongres Młodych Konsekrowanych powinien być relacjonowany na stronie: www.congregazionevitaconsacrata.va.

xts

Za: www.marianie.pl

Wpisy powiązane

Franciszek: w Adwencie spotykajmy Jezusa w osobach potrzebujących

100 lat obecności Sercanów w RPA

S. Helen Alford OP, przewodnicząca Papieskiej Akademii Nauk Społecznych: naprawmy relację ze światem