We Francji powstanie Centrum im. Teilharda de Chardin

W Plateau de Saclay, 20 km od Paryża, ma powstać międzynarodowy ośrodek szkoleń, innowacji i badań akademickich. Towarzystwo Jezusowe i cztery francuskie diecezje zdecydowały się połączyć siły i powołać tam Centrum Teilharda de Chardin. Ma ono stworzyć przestrzeń do dialogu między nauką, technologią i duchowością.

Innowacyjna pod wieloma względami struktura architektoniczna otworzy swoje podwoje we wrześniu 2022 roku.

Miejscowość, w której powstanie nowy ośrodek ma stać się w przeciągu pięciu lat swego rodzaju uniwersyteckim zagłębiem gromadzącym około 34 000 studentów, nauczycieli i naukowców z Université Paris-Saclay i Institut Polytechnique de Paris. Właśnie dlatego w tym miejscu zdecydowano się na utworzenie Centrum Teilharda de Chardin – wybitnego jezuickiego antropologa i peleontologa.

W tym miesiącu budynek poświęcili: ks. biskup Michel Pasard i o. Prowincjał Francois Boedec SJ w obecności architekta, pana Jean-Marie Duthilleula, ks. biskupa Michela Dubosta, o. Dominique Degoul SJ (przyszłego kapelana Centrum) oraz o. Sylvaina Cariou-Chartona SJ (delegata Prowincjała ds. szkolnictwa).

Więcej (zdjęcia) na: www.jezuici.pl

Wpisy powiązane

Papież: słuchanie i synodalność zakorzenione w życiu zakonnym

Siostra Rosalind pozostała pośród swoich ludzi w Birmie

Papież w Asyżu: postawmy ubogich w centrum gospodarki