2002.06.16 – Rzym – Jan Paweł II, Podążajmy śladami nowego świętego. Rozważanie przed modlitwą «Anioł Pański»

 

Jan Paweł II

PODĄŻAJMY ŚLADAMI NOWEGO ŚWIĘTEGO.
ROZWAŻANIE PRZED MODLITWĄ «ANIOŁ PAŃSKI»

Rzym, 16 czerwca 2002 r.

 

Na zakończenie tej uroczystej Mszy św. pragnę pozdrowić obecnych tu kardynałów, arcybiskupów i biskupów, a także generała kapucynów i wszystkich współbraci Ojca Pio.

Z szacunkiem pozdrawiam oficjalną delegację rządu włoskiego z wiceprzewodniczącym Rady Ministrów na czele oraz licznych pozostałych przedstawicieli włoskich władz cywilnych i wojskowych.

Szczególnie serdeczną myślą ogarniam wszystkich przybyłych tutaj pielgrzymów — muszę powiedzieć: odważnych — zgromadzonych na tym placu i na przyległych ulicach, a zwłaszcza tych, którzy cierpliwie na stojąco trwali na modlitwie przez tak długi czas mimo upału. Pozdrawiam także wiernych zgromadzonych na modlitwie w San Giovanni Rotondo oraz tych, którzy łączą się z nami za pośrednictwem telewizji. Zachęcam wszystkich, aby wytrwale podążali śladami św. Pio z Pietrelciny. Z radością ogłaszam, że jego obowiązkowe wspomnienie liturgiczne zostanie włączone do ogólnego Kalendarza Rzymskiego pod datą 23 września, w dniu jego narodzin dla nieba.

po francusku:

Serdecznie was pozdrawiam, drodzy pielgrzymi francuskojęzyczni, którzy przybyliście na kanonizację Ojca Pio. Biorąc przykład z nowego świętego, niestrudzenie kochajcie Chrystusa i dochowujcie wierności Kościołowi! Błogosławię was z całego serca.

po angielsku:

Miło mi pozdrowić pielgrzymów angielskojęzycznych obecnych na dzisiejszej uroczystości. Niech wstawiennictwo Ojca Pio pozwoli wam wzrastać w miłości jednoczącej was z ukrzyżowanym Panem i być radosnymi świadkami tajemnicy Jego odkupieńczej łaski, która obecna jest wszędzie na świecie. 

po hiszpańsku:

Serdecznie pozdrawiam pielgrzymów języka hiszpańskiego i zachęcam, by z pomocą bogatego przesłania duchowego nowego świętego, Ojca Pio, czynili postępy w swym życiu chrześcijańskim. Wszystkim z serca błogosławię.

po portugalsku:

Drodzy pielgrzymi przybyli z różnych krajów języka portugalskiego, wszystkich was pozdrawiam. Niech wyjednuje dla was łaski św. Pio z Pietrelciny, o którego opiekę nad wami proszę, udzielając wam błogosławieństwa. 

po polsku:

Pozdrawiam czcicieli św. Ojca Pio, pielgrzymów z Polski i z innych krajów świata. Niech jego wstawiennictwo wspomaga nas wszystkich w naszym dążeniu do świętości. Niech wam Bóg błogosławi!

po włosku:

«Niech Maryja położy swą matczyną dłoń na twej głowie!» Z takim życzeniem, skierowanym do swej duchowej córki, Ojciec Pio zwraca się dzisiaj do każdego z was. Macierzyńskiemu wstawiennictwu Najświętszej Dziewicy i św. Ojca Pio z Pietrelciny zawierzamy drogę świętości całego Kościoła na początku nowego tysiąclecia.

L’Osservatore Romano, wydanie polskie, 2002 nr 10-11 (247) s. 22


 

Copyright © Konferencja Episkopatu Polski

Wpisy powiązane

2004.10.03 – Rzym – Jan Paweł II, Dobrzy i wierni słudzy Ewangelii. Homilia na beatyfikację ks. Piotra Vigne’a; o. Józefa Marii Cassanta, Anny Katarzyny Emmerick, s. Marii Ludwiki De Angelis oraz cesarza Austro-Węgier Karola I.

2004.05.16 – Rzym – Jan Paweł II, Świadkowie pokoju Chrystusa wśród ludzi. Homilia podczas kanonizacji Alojzego Orione, Hannibala di Francii, Józefa Manyaneta, Nimatullaha Kassaba Al-Hardini, Pauli Elżbiety Cerioli i Joanny Beretty Molla

2004.04.25 – Rzym – Jan Paweł II, Pokładali ufność w Bogu. Homilia podczas beatyfikacji ks. Augusta Czartoryskiego, s. Laury Montoi, s. Marii Guadalupe Garcii Zavali, s. Nemezji Valle, s. Euzebii Palomino Yenes oraz Aleksandry Marii da Costa