Film Zanussiego: “Życie za życie. Maksymilian Kolbe” trafił do dystrybucji

Z okazji trwającego w zakonie franciszkańskim „Roku Kolbiańskiego” oraz ustanowionego przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej „Roku Świętego Maksymiliana”, do dystrybucji trafił film Krzysztofa Zanussiego z 1991 r. „Życie za życie. Maksymilian Kolbe”. Płyta DVD dostępna jest wraz z książką, w której znajdują się informacje nt. przesłania „Roku Kolbiańskiego”. Publikacja zawiera m.in. słowo gwardiana Niepokalanowa o. Stanisława Piętki.

 
Film Zanussiego koncentruje się na tragicznych losach więźniów obozu w Auschwitz. W postać o. Maksymiliana wcielił się Edward Żentara. Uciekiniera z Oświęcimia, za którego 10. innych osadzonych poszło na śmierć – zagrał laureat Oskara Christoph Waltz.

Reżyser skupia się nie tylko na osobie św. Maksymiliana, ale także na tajemniczej postaci więźnia, za którego to dziesięciu trafiło do bunkra głodowego. W sumieniu uciekiniera z Auschwitz rozgrywa się wewnętrzna walka. W obrazie Zanussiego śledzimy losy tego człowieka, jego zmagania się z odkrywaną prawdą o ojcu Maksymilianie i świadomością, że za jego akt ucieczki. dziesięciu straciło życie, wśrd nich przyszły Święty z Niepokalanowa.

Film Krzysztofa Zanussiego „Życie za życie. Maksymilian Kolbe" wraz z książką można nabyć m.in. w Niepokalanowie, sieci sklepów Empik oraz dobrych księgarniach.

o. Marek Wódka OFMConv
rzecznik Roku Kolbiańskiego

 
Za: www.franciszkanie-warszawa.pl

Wpisy powiązane

Niepokalanów: XXX Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów

Piknik kapucyński w Stalowej Woli

Dziękczynienie za pontyfikat u franciszkanów w Krakowie