Modlitwa, sztuka, czuwanie dla Jana Pawła II pod “Oknem papieskim”

W sobotę 2 kwietnia krakowianie uczczą 6. rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II w miejscu najbardziej się z nim kojarzącym – przy Franciszkańskiej pod „Oknem papieskim”.
O godz. 15.00 w Bazylice Franciszkanów przed wystawionym w monstrancji Najświętszym Sakramentem zostanie najpierw odmówiona koronka do Bożego Miłosierdzia.

 
Po niej, na pamiątkę czuwania przy łożu śmierci Ojca Świętego, kilkunastu przedstawicieli różnych stanów i zawodów i w różnym wieku odczytają Ewangelię wg św. Jana.
 
O 16.30 w świątyni celebrowana będzie uroczysta Eucharystia z okolicznościowym słowem.
 
Pod Oknem Papieskim, obok bazyliki, wierni spotkają się o godz. 20.00 na dwugodzinnym modlitewno-artystycznym czuwaniu. Organizatorzy proszą mieszkańców Krakowa o przyniesienie świec.
 
„6. rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II, w oczekiwaniu na Jego beatyfikację, jest dniem szczególnym, wymagającym od nas skupienia i refleksji” – mówi aktorka, założycielka krakowskiego „Teatru Hagiograf”, współorganizatorka czuwania Izabela Drobotowicz-Orkisz.
 
Obchody rocznicowe na Franciszkańskiej organizują: Franciszkanie, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, Duszpasterstwo Akademickie „Patmos” oraz Teatr Hagiograf im. Św. Teresy z Lisieux.
 

jms

Wpisy powiązane

Niepokalanów: XXX Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów

Piknik kapucyński w Stalowej Woli

Dziękczynienie za pontyfikat u franciszkanów w Krakowie