Nabożeństwo do św. Gerarda Majelli w Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie

Od 13 kwietnia 2010 w sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie wprowadzone zostało specjalne nabożeństwo do św. Gerarda Majelli w intencji matek w stanie błogosławionym i ochrony życia dzieci poczętych.

 
Nabożeństwo odbywa się w bocznej kaplicy świętych i błogosławionych redemptorystów w każdy wtorek o godz. 17:30, czyli pod koniec całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu, która w tym roku została zainicjowana w naszej bazylice. Po nabożeństwie odprawiana jest o godz. 18:00 Msza św. przed cudownym obrazem Matki Bożej Tuchowskiej.

W czasie tego specjalnego nabożeństwa polecamy Bogu zwłaszcza te kobiety, które przeżywają problemy zdrowotne w okresie ciąży, a także intencje tych małżeństw, które mają trudności w poczęciu dzieci, a pragną wyprosić potomstwo przez orędownictwo św. Gerarda, patrona i opiekuna matek.

W celu promowania tego nabożeństwa zostały przygotowane specjalne banery przy sanktuarium oraz małe obrazki z różnymi modlitwami na odwrocie: modlitwa nowożeńców, modlitwa małżonków o dar potomstwa, modlitwa matki w stanie błogosławionym, modlitwa matki w zagrożeniu ciąży, modlitwa matki z dzieckiem oraz modlitwa w różnych potrzebach.

Jeżeli te intencje są ci bliskie i pragniesz włączyć się w tę inicjatywę modlitewną, to serdecznie zapraszamy do wzięcia w niej udziału. Przekaż tę wiadomość także twoim znajomym, zwłaszcza tym, którzy o taką modlitwę kiedykolwiek cię prosili.

Jeśli chcesz przedstawić swoją prośbę podczas tego nabożeństwa, możesz ją wrzucić do specjalnej skrzynki w kościele lub przesłać na adres: gerard@redemptor.pl

o. Sylwester Cabała CSsR

 

 
Św. Gerard Majella urodził się w Muro Lucano, w południowych Włoszech, 6 kwietnia 1726 r. w ubogiej rodzinie pobożnych katolików Dominika i Benedetty. W domu rodzinnym nauczył się miłości do modlitwy i ducha ofiary. Dość wcześnie osierocony przez ojca musiał troszczyć się o potrzeby matki i trzech sióstr pracując jako krawiec. Mając 14 lat chciał wstąpić do zakonu kapucynów, ale nie został przyjęty ze względu na słabe zdrowie. Dziewięć lat później wykazując wielką wytrwałość i pragnienie całkowitego oddania się Chrystusowi, został przyjęty przez św. Alfonsa do grona braci zakonnych Zgromadzenia Redemptorystów. Przeżył w Zgromadzeniu zaledwie 5 lat, ale w tak krótkim czasie zajaśniał niezwykłymi darami łaski i cnotami. Odznaczał się szczególną gorliwością o zbawienie dusz, cierpliwością w różnych dolegliwościach, miłością względem chorych i ubogich. Wykazał wielką pokorę wobec oszczerstw, posłuszeństwo zakonne, ducha umartwienia ciała i nieustannej modlitwy. Napisał wiele listów w ramach kierownictwa duchowego i osobisty regulamin życia. W nagrodę Bóg obdarzył go łaską uzdrawiania, duchem proroctwa oraz darem przenikania tajemnic.

Gerard zmarł w Materdomini 16 października 1755 r. Papież Leon XIII zaliczył go w poczet błogosławionych 29 stycznia 1893 r., a Pius X kanonizował go 11 grudnia 1904 r. Św. Gerard Majella czczony jest w Kościele jako patron dobrej spowiedzi i opiekun matek spodziewających się potomstw.

 
Za: www.redemptor.pl

Wpisy powiązane

Niepokalanów: XXX Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów

Piknik kapucyński w Stalowej Woli

Dziękczynienie za pontyfikat u franciszkanów w Krakowie