Pożegnania: śp. ks. Kanonik Stanisław Piórkowski, Misjonarz Klaretyn

W dniu 14 marca 2011 r. w szpitalu w Łodzi zmarł Ks. Kanonik Stanisław Piórkowski. Urodził sie 02.04.1936 r. w Koluszkach jako najmłodszy z dzisięciorga dzieci Józefa i Walerii zd. Orlowskiej. W dniu 02 sierpnia 1957 r. wstąpil do Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów.

 
Studia teologiczne rozpoczął w WSD Śląska Opolskiego. Po wyjeździe w 1959 r. do Rzymu kontynuował naukę w Miedzynarodowym Kolegium Klaretynów. Nowicjat odbył w Antrodoco, a 08 grudnia 1964 złożył śluby wieczyste. W roku 1965 ukończył studia i w dniu 03 lipca 1965 r. przyjął święcenia kapłańskie z rąk J.E. Ks. Kard. Granciszka Königa. W tym samym roku został wysłany na dalsze studia do Wiednia na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Wiedeńskiego, uzyskując specjalizację w zakresie teologii pastoralnej.
 
Ks. Stanisław Piórkowski zapisal sie jako założyciel i organizator Polskiej Prowincji Misjonarzy Klaretynów. Od roku 1996 pracował w Archidiecezji Łódźkiej. W dniu 19 lutego 2011 roku otrzymał tytuł Kanonika Honorowego Archikatedralnej Kapituły Łódzkiej.
 
Msza święta w intencji Zmarłego została odprawiona w bazylice archikatedralnej łódzkiej w czwartek 17 marca 2011r. o godz. 1200.Przewodnixzył jej Ks. Bp Adam Lepa, kazanie wygłosił ks. Jan Wolski; W piątek 18 marca br. o godz. 1200  w kościele parafialnym Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Koluszkach miała miejsce Msza święta żałobna, po której odbył się pogrzeb na miejscowym cmentarzu. Uroczystości pogrzebowej przewodniczył J.Eksc. Ks. Abp Władysław Ziółek, Metropolita Łódzki. Kazanie wyglosił Ks. Prof. dr hab. Waldemar Irek.
 
Za: www.klaretyni.pl

Wpisy powiązane

Niepokalanów: XXX Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów

Piknik kapucyński w Stalowej Woli

Dziękczynienie za pontyfikat u franciszkanów w Krakowie