Zapowiedź: Memoriał o. Strzałkowskiego

W niedzielę, 5 czerwca w Zawadzie k. Tarnowa dzieci, młodzież i dorośli pobiegną w biegu o memoriał (ku czci) swojego rodaka o. Zbigniewa Strzałkowskiego, który 20 lat temu poniósł śmierć męczeńską w Peru.
Wcześniej, o godz. 13.00 w kościele parafialnym pw. św. Marcina Biskupa w Zawadzie będą się modlić o jak najszybsze wyniesienie na ołtarze sługi Bożego. Mszy przewodniczyć będzie sekretarz prowincjała franciszkanów ds. misji, były misjonarz w Boliwii o. Zbigniew Świerczek OFMConv z Krakowa.

 
Po biegach dyr. Szkoły Podstawowej im. o. Zbigniewa Strzałkowskiego w Zawadzie Krzysztof Nowak wręczy zwycięzcom nagrody i dyplomy. W tym dniu organizatorzy Memoriału przewidują również gry i zabawy dla dzieci i młodzieży.

Nad nemoriałem o. Zbigniewa Strzałkowskiego patronat objął ordynariusz diecezji tarnowskiej bp Wiktor Skworc.

Franciszkanin o. Zbigniew Strzałkowski OFMConv został zamordowany 9 sierpnia 1991 roku w Pariacoto (Peru). Zginął z rąk skrajnie lewicowego ugrupowania terrorystycznego "Świetlisty Szlak".

Proces beatyfikacyjny polskich franciszkanów rozpoczął się 1996 roku. W 2002 roku dokumentacja została przesłana z Peru do Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie, gdzie opracowywane jest tzw. "positio", czyli kluczowy dokument procesu beatyfikacyjnego.

jms

Za: www.franciszkanie.pl

Wpisy powiązane

Niepokalanów: XXX Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów

Piknik kapucyński w Stalowej Woli

Dziękczynienie za pontyfikat u franciszkanów w Krakowie