Chrystusowcy: Poświęcenie ołtarza w Mikołajowie

W niedzielę 30 marca wspólnota parafialna w Mikołajowie świętowała spóźniony odpust parafialny. Mimo wielokrotnie przesuwanych dat w uroczystości nie mógł uczestniczyć  ks. bp Jacek Pyl (zakaz opuszczania odległego o 200 km Krymu).

Tym bardziej cieszyliśmy się z obecności Ordynariusza – ks. bpa Bronisława Bernackiego oraz licznych gości z sąsiednich parafii. We mszy św. i w festynie  uczestniczyło ponad 250 osób. Biskup zaznaczył, że jest to druga po katedrze najpiękniejsza świątynia w diecezji i jedna z pięciu najprężniej działających parafii.  Na uroczystej mszy świętej kilka osób przystąpiło do sakramentu bierzmowania. Pod koniec  Eucharystii Ksiądz Biskup dokonał uroczystego poświęcenia nowego neogotyckiego ołtarza, który jest uwieńczeniem całej czteroletniej przebudowy prezbiterium.

Jednocześnie pragnę podziękować współbraciom za wyrozumiałość i pomoc szczególnie tę materialną. Niestety nie wszystko można wykonać dzięki bezpośrednim sponsorom. Podobnie ma się rzecz z remontowanym domem parafialnym. Ksiądz Biskup zapoznał się ze stanem prac związanych ze zmianą poszycia dachowego oraz z remontami  wewnątrz budynku. Zdobyte dzięki wspólnej ciężkiej pracy i autentycznej ofiarności parafian zaufanie lokalnej społeczności pozwoliło pozyskać sponsorów na dalszy rozwój parafii. Dzięki nawiązaniu różnych kontaktów remontowane są sale do nauki języków, a w planie jest zorganizowanie nauki gry na gitarze, pianinie i saksofonie. Mamy nadzieję, że powstające przy parafii młodzieżowe centrum kultury powoli przyciągnie młodzież do Kościoła, a w potomkach naszych rodaków (do rewolucji 10% mieszkańców stanowili Polacy) rozbudzi wiarę ojców. która tak brutalnie została zniszczona w czasach komunistycznych.

ks. Piotr Brotoń TChr

Galeria

Za: www.chrystusowcy.pl.

Wpisy powiązane

Franciszkanie – Gdańsk: O. Wojciech Kulig ponownie wybrany ministrem prowincjalnym

Nuncjusz apostolski abp Filipazzi nałożył paliusz abp Adrianowi Galbasowi SAC

Jeszcze jedno muzeum w Krakowie