Diecezja Łowicka: Dzień skupienia osób konsekrowanych

W sobotę 18 kwietnia, w domu generalnym sióstr niepokalanek osoby żyjące radami ewangelicznymi z diecezji łowickiej przeżywały dzień skupienia. W modlitwie uczestniczyły zarówno męskie, jak i żeńskie zgromadzenia. W centrum spotkanie była uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem bp Andrzeja F. Dziuby.

W sobotę 18 kwietnia, w ramach ogłoszonego przez papieża Franciszka Roku Osób Konsekrowanych, w domu generalnym sióstr niepokalanek osoby żyjące radami ewangelicznymi przeżywały dzień skupienia. W modlitwie uczestniczyły zarówno męskie, jak i żeńskie zgromadzenia. Te drugie, gdy idzie o liczebność, były w zdecydowanej większości.

W programie całodziennego spotkania znalazły się: prezentacja wszystkich zgromadzeń, świadectwo s. M. Teresy, apostolinki, adoracja Najświętszego Sakramentu, uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem bp. Andrzeja F. Dziuby, konferencja na temat życia konsekrowanego i wspólna agapa.

Dzień skupienia przeżywany we wspólnocie był niezwykle radosnym, pięknym i świętym czasem. Wiele radości i pokoju, zwłaszcza w serca sióstr, wniosło świadectwo s. M. Teresy Rossi, apostolinki, która zachęcała zebranych do dawania młodym ludziom czasu na rozeznanie powołania w wielkiej wolności serca.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej “Gościa Niedzielnego”.

Więcej na: www.diecezja.lowicz.pl

Wpisy powiązane

Raport „Kościół w Polsce 2023”

Zmarł abp Stanisław Szymecki

Rekolekcje Inspektorii św. Jana Bosko