Ekumeniczna inicjatywa watykańskiej dykasterii w Roku Życia Konsekrowanego

O jednej z inicjatyw planowanych przez Kongregację ds. Instytutów Życia Konsekrowanego w roku poświęconym temu życiu mówi w wywiadzie dla Radia Watykańskiego sekretarz tej dykasterii.

Abp José Rodríguez Carballo OFM nawiązuje do spotkania z Kościołami na Wschodzie, usilnie promowanego przez Papieża, zwłaszcza przy okazji podróży apostolskich, takich jak zaczynająca się jutro wizyta w Turcji.

„Jesteśmy przekonani, że życie konsekrowane ma wielkie znaczenie w tym spotkaniu między Zachodem i Wschodem. W styczniu zorganizujemy w ramach działalności naszej kongregacji również spotkanie monastycyzmu wschodniego z życiem konsekrowanym Kościoła katolickiego. Będzie też inne spotkanie – z formami życia konsekrowanego realizowanymi dziś w Kościołach protestanckich. Uważamy, że życie konsekrowane może odegrać rolę pomostu i komunii między tymi dwoma światami. Może wnieść wkład nie tylko w ekumenizm, ale też w dialog, pokój i zgodę na tych terenach tak doświadczanych przez przemoc i wojnę” – powiedział abp Rodríguez Carballo.

ak/ rv

Za: Radio Watykańskie.

Wpisy powiązane

Franciszkanie – Kraków: Nowe definitorium

Zaprzysiężenie nowego ministra prowincjalnego krakowskich franciszkanów

Zjazd zakonnych sekretarzy misyjnych w Pieniężnie