Franciszkanie – Gdańsk: O. Wojciech Kulig ponownie wybrany ministrem prowincjalnym

27 listopada 2023 r. w głosowaniu na ministra prowincjalnego Prowincji Gdańskiej ponownie wybrany został o. Wojciech Kulig. Wybrany wyraził zgodę na objęcie urzędu, a wybór został zatwierdzony przez Ministra generalnego, o. Carlosa Trovarellego.

O. Wojciech Kulig urodził się 8 stycznia 1972 r. w Kolbuszowej. W maju 1998 r. otrzymał tytuł Associate in Science na wydziale Administracji Biznesu w Bergen Community College w Paramus, New Jersey (USA). W 1999 r. wstąpił do Prowincji św. Maksymiliana M. Kolbego Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. W dniu 10 grudnia 2005 r. złożył profesję wieczystą, a 5 maja 2007 r. przyjął święcenia kapłańskie. W tym samym roku ukończył studia w Wyższym Seminarium Duchownym OO. Franciszkanów w Łodzi-Łagiewnikach oraz obronił pracę magisterską na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, uzyskując tytuł magistra teologii.

Po święceniach przez rok pracował duszpastersko we franciszkańskiej parafii pw. św. Antoniego w Gdyni. W 2008 r. podczas VII Kapituły Prowincjalnej Zwyczajnej został wybrany ekonomem Prowincji. W czerwcu 2009 r. ukończył studia podyplomowe w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie w zakresie Zarządzania Organizacjami, a w roku 2014 Szkołę dla Spowiedników. W trakcie kolejnej Kapituły Prowincjalnej Zwyczajnej, tj. w 2012 r., został wybrany wikariuszem Prowincji, a od 2013 r. rozpoczął posługę poborcy Zakonu w Kurii Generalnej w Rzymie. Po sześciu latach, 30 listopada 2019 r. został po raz pierwszy wybrany Ministrem Prowincjalnym Prowincji św. Maksymiliana M. Kolbego Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych w Polsce.

Za: www.franciszkanie.gdansk.pl

Wpisy powiązane

Przewodniczący Komisji Episkopatu ds. Misji apeluje o udział w misyjnej Akcji św. Krzysztof

Podsumowanie Wielkiego Odpustu Tuchowskiego 2024

Biskup w błocie na Festiwalu Życia