Harmęże. Rycerze Niepokalanej dziękują za wolność Ojczyzny

„Dziś żyjemy w innej Polsce, wcale nie idealnej, ale mino wszystko innej – wolnej. Czemu to zawdzięczamy?” – pytał na początek spotkania diecezjalnego Rycerstwa Niepokalanej diecezji bielsko-żywieckiej o. Arkadiusz Bąk.

„To wielka łaska i dar, że przychodzi nam żyć w niezwykłych czasach – czasach wielkich rocznic. Rok temu obchodziliśmy 100 lat od powstania Rycerstwa Niepokalanej, które wpłynęło i zmieniło oblicze nie tylko Kościoła w Polsce i na świecie, ale także zmieniało i nadal zmienia i kształtuje serca naszych Polaków, troszczących się o swoją Ojczyznę czego dowodem tej troski są nasze comiesięczne spotkania w różnych częściach naszej diecezji – dziś w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach” – mówił o. Arkadiusz.

Proboszcz, o. Piotr Cuber witając przybyłych pielgrzymów zaznaczył, iż „przywiodła nas dzisiaj tutaj do Harmęż nie tylko potrzeba spotkania się w gronie Rycerzy tak jak czynimy to co miesiąc, ale także miłość do naszej Ojczyzny. Dziś w przed dzień 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, my jako Rycerze Niepokalanej tak jak życzyłby sobie tego Ojciec Maksymilian stajemy wokół Niepokalanej, aby podziękować Chrystusowi i Jej za pomoc w odzyskaniu Niepodległości dla naszej Ojczyzny. Chcemy modlić się o pokój i wzajemną zgodę o zrozumienie, gdyż pamiętamy, że kiedyś przyczyną rozpadu Rzeczpospolitej na długie 123 lata była niezgoda”.

Po uroczystej Eucharystii sprawowanej przez o. Piotra Cubera, o. Tomasza Pawlika oraz o. Arkadiusza, Rycerze Niepokalanej wzięli udział w nabożeństwie – Akcie przebłagania, hołdu i poświęcenia Najświętszemu Sercu Jezusa siebie, swoich rodzin, członków Rycerstwa Niepokalanej oraz całej Ojczyzny.

Na zakończenie uroczystości, członkowie spotkania udali się na wspólne spotkanie przy stole.

Za: www.franciszkanie.pl

Wpisy powiązane

Warszawska Pielgrzymka Piesza Dziedzictwem Kulturowym

Generał Zakonu Paulinów: aby troska o życie i jego poszanowanie zwyciężyła nad obleczonym w nowoczesność zachwytem śmiercią

Ks. Tadeo z Filipin: na pielgrzymce łagiewnickiej zobaczyłem nadzieję Kościoła