Jasna Góra: Kard. Angelo Scola i kapłańska pielgrzymka z Mediolanu

Kard. Angelo Scola, metropolita Mediolanu wraz z grupą kilkudziesięciu kapłanów swojej archidiecezji przybył na Jasną Górę. Wśród hierarchów reprezentujących Mediolan pielgrzymował również bp Carlo Redaelli, biskup pomocniczy Mediolanu. Wizyta miała miejsce w piątek, 20 kwietnia. 

„To jest taka tradycja w naszej archidiecezji, że kapłani, którzy zostali wyświęceni w ciągu ostatnich ośmiu lat, razem ze swoim kardynałem i biskupami pomocniczymi archidiecezji mediolańskiej odbywają rok rocznie pielgrzymkę do jakiegoś ważnego miejsca, sanktuarium. W tym roku wybraliśmy w Polsce Kraków, no i nie mogło zabraknąć modlitwy przed obliczem Czarnej Madonny – powiedział kard. Angelo Scola– Dla Kościoła współczesnego to orędzie, które wypływa z Jasnej Góry, to jest to, o którym mówił bł. Jan Paweł II, że Maryja jest Patronką, ale też wskazuje na jedność Kościoła, i to jest to główne przesłanie, które znajdujemy tu na Jasnej Górze”.

Kard. Angelo Scola, jako członek Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji podkreślił, że „nowa ewangelizacja w naszych czasach to przede wszystkim świadectwo wiary”.

Pierwszym punktem pielgrzymki była modlitwa zawierzenia przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej. Następnie w bazylice została odprawiona Msza św., a przewodniczył jej i homilię wygłosił kard. Angelo Scola. Eucharystię koncelebrował metropolita częstochowski abp Wacław Depo, który powitał dostojnych gości w ich ojczystym języku.

o. Stanisław Tomoń 
BPJG / mn 

Za: www.jasnagora.com

Wpisy powiązane

“Na barkach nadziei” – czyli XIV Paulińskie Dni Młodych

O. Dominik Dubiel: ksiądz nie może być odklejony od rzeczywistości, w której żyją ludzie

Boskie Granie 2024 w Oświęcimiu