Kalisz: biegną śladami św. Maksymiliana Kolbe

Dziewięcioro biegaczy z Kalisza rozpoczęło swój bieg sztafetowy do Krakowa w ramach II Pielgrzymki Biegowej Śladami Świętego Maksymiliana Kolbe zorganizowanej z okazji 100. rocznicy wydawania „Rycerza Niepokalanej”. W pałeczce sztafetowej znajdują się intencje przekazane przez diecezjan, które w czasie biegu będą omadlane.

Pomysłodawcą pielgrzymki jest Rafał Łysiak, który w ubiegłym roku zaproponował, aby przypadającą 14 sierpnia 80. rocznicę męczeńskiej śmierci o. Maksymiliana Kolbe uczcić poprzez zorganizowanie sztafetowej pielgrzymki biegowej. Pomysłem podzielił się ze swoim proboszczem ks. kan. Jarosławem Kołodziejczakiem.

Biegowa formuła tej pielgrzymki wzięła się stąd, że jedną z pasji Rafała Łysiaka jest bieganie. – Jak św. Paweł w liście do Tymoteusza, chciałbym kiedyś w przyszłości móc powiedzieć: „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem” – powiedział KAI pomysłodawca pielgrzymki.

Pielgrzymka odbywa się w dniach 29-31 lipca pod hasłem „O Maryjo bez grzechu poczęta módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy”.

Biegacze wystartowali po Mszy św. sprawowanej w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Kaliszu Szczypiornie, na terenie byłych obozów jenieckich w Szczypiornie. Łącznie pokonają ponad 300 kilometrów. Wśród biegaczy jest ks. kan. Jarosław Kołodziejczak, proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kaliszu. Najmłodszy uczestnik – Kamil ma 14 lat i już po raz drugi biegnie śladami św. o. Kolbe. Pielgrzymce towarzyszą relikwie św. franciszkanina.

Pielgrzymka zakończy się w niedzielę, 31 lipca, w kościele ojców franciszkanów, gdzie o. Maksymilian Kolbe zaczął wydawanie „Rycerza Niepokalanej”.

ek / Kalisz
KAI

Wpisy powiązane

Franciszkanie – prowincja krakowska: Kapituła prowincjalna – wybory przełożonych klasztorów i domów formacyjnych

Olsztyn: O abp. Antonim Baraniaku w Archiwum Archidiecezji Warmińskiej

Bp Greger: niech św. Andrzej Bobola będzie patronem pojednania polsko-polskiego