Kraków: Kombonianie zapraszają na piknik misyjny

Przybliżenie charakteru pracy misjonarzy, ich trudu i poświęcenia w niesieniu pomocy najuboższym, uwrażliwienie społeczności na losy najbiedniejszych i ukazanie piękna krajów afrykańskich – to cele pikniku misyjnego pt. “Pożegnanie lata z Kombonianami”, który odbędzie się 27 września w Krakowie. W trakcie spotkania najmłodsi będą mogli korzystać z licznych atrakcji, a dla starszych będzie to okazja do wysłuchania świadectw misjonarzy i wolontariuszy oraz na rozpoznanie najważniejszych potrzeb misyjnych jakie obecnie należy wspierać.

Piknik misyjny organizowany jest po raz drugi przez misjonarzy kombonianów razem ze wspólnotami misyjnymi, które koordynują.

– Będzie to dobry czas, aby wspólnie odkrywać piękno krajów afrykańskich, a także łączyć się w pomocy najuboższym tego świata – zachęcają organizatorzy spotkania. – Podczas pikniku nie zabraknie atrakcji dla wszystkich. Najmłodsi będą mogli uczestniczyć w zabawach, pokazie baniek mydlanych jak również brać udział w malowaniu twarzy. Trochę starszych zapraszamy do wysłuchania świadectw misjonarzy i wolontariuszy, wspólne grillowanie, tańce integracyjne i konkursy – podkreślają.

W trakcie spotkania będzie także możliwość porozmawiania z misjonarzami na temat ich pracy na misjach i zaangażowania w pomoc najbardziej potrzebującym. Będzie również możliwość nabycia pamiątek z różnych części świata. – Czekamy na Ciebie, aby w to jedno popołudnie zawiązać Wspólnotę i stawać się Misjonarzami Chrystusa – zapraszają misjonarze kombonianie.

Założycielem i patronem Zgromadzenia Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego jest św. Daniel Comboni, który odznaczał się całkowitym oddaniem sprawie misji. Teraz świadectwo jego życia obecne jest w sercach prawie 1600 misjonarzy, 1400 sióstr zakonnych i 600 misjonarek świeckich, którzy swym stylem życia i działalnością całkowicie poświęcają się służbie misyjnej wśród narodów i grup etnicznych, które nie znają jeszcze Dobrej Nowiny.

Kombonianie aktualnie pracują w prawie 40 krajach Afryki, Ameryki Północnej i Łacińskiej, Azji i Europy, niosąc pomoc i swoje ewangeliczne świadectwo życia najbardziej potrzebującym.

Piknik misyjny odbędzie 27 września w godz. 15.00-19.00 w ogrodzie domu misjonarzy kombonianów przy ul. Skośnej 4 w Krakowie.

KAI/mc

Za: www.deon.pl

Wpisy powiązane

Patron Dnia: Święty Jan Kasjan – organizator zachodniego monastycyzmu

Ponad 50 tys. uczestników akcji Misjonarz na Post

SYMPOZJUM: Św. Maksymilian św. Franciszkiem XX wieku?