Modlitwa konsekrowanych w Pyrzycach

18. września w Pyrzycach odbyło się kolejne spotkanie modlitewne w Ramach przeżywanego w Kościele Roku Życia Konsekrowanego. Gospodarzami wrześniowej stacji były Siostry Misjonarki Chrystusa Króla dla Polonii oraz księża z Towarzystwa Chrystusowego.

Charyzmatem obu zgromadzeń zakonnych jest otaczanie opieką duszpasterską Polaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny oraz wspieranie ich w trudach życia emigracyjnego.

Kluczowym momentem spotkania była liturgia Mszy św., której przewodniczył Wikariusz Generalny Towarzystwa Chrystusowego ks. Bogusław Burgat. Słowo Boże skierował do zgromadzonych ks. Tomasz Pietrzak – chrystusowiec, pracujący w Goleniowe. Przypomniał, że codzienna medytacja Słowa Bożego i udział w Eucharystii pomagają osobom konsekrowanym patrzeć na swoją codzienność oczyma Jezusa. Po Mszy Świętej odbyła się prezentacja obu zgromadzeń posługujących w Pyrzycach, a po niej spotkanie przy stole.

Więcej (zdjęcia) na: www.szczecin.kuria.pl

Wpisy powiązane

Abp Georg Gänswein do kapłanów i osób konsekrowanych: cała nasza wierność powołaniu, jego sens, zaczynają się od miłości, którą mam w stosunku do Jezusa

Prezes Fundacji Evangelium Vitae: każda kobieta, która się do nas zgłosi otrzyma potrzebną pomoc

„Będzie Bosko” – michalici i salezjanie łączą siły przed tegorocznym Festiwalem Mocy