Nowy Prowincjał Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej

Superior generalny z radą mianował o. Marka Ochlaka OMI na Prowincjała Polskiej Prowincji.

Superior Generalny o. Luis Alonso OMI mianował o. Marka Ochlaka OMI na Prowincjała Polskiej Prowincji na pierwszą trzyletnią kadencję. Prowincjał nominat urodził się 14 marca 1966 roku. Wstąpił do Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Po odbyciu nowicjatu złożył pierwszą profesję zakonną, 8 września 1986 roku. Święcenia prezbiteratu przyjął 20 czerwca 1992 roku. Ma ogromne doświadczenie pracy misyjnej. Przez wiele lat posługiwał na Madagaskarze, pełnił również funkcję Superiora Delegatury. Po powrocie do Polski objął funkcję Dyrektora Prokury Misyjnej Polskiej Prowincji.

Obecnie rozpoczęła się konsultacja na nowych radnych prowincjalnych, którzy będą pomagać nowemu prowincjałowi w zarządzaniu Polską Prowincją. Instalacja nowej administracji prowincjalnej przewidziana jest na 17 lutego br.

(pg)

Za: www.oblaci.pl

Wpisy powiązane

Klimatyczny, wyciszający i dający wytchnienie… Odsłaniający kulisy życia kontemplacyjnego hit z hiszpańskich kin już na polskich ekranach!

60 lat Salezjańskiego duszpasterstwa akademickiego Węzeł przy kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus Łodzi

Rola Sługi Bożego o. Anzelma Gądka OCD w otrzymaniu „Dekretu pochwalnego” przez Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus