Pallotyński Ośrodek Powołań: Finał Konkursu Apostoła

Tegoroczny finał XV jubileuszowej edycji Konkursu Apostoła już na mecie. Odbył się on 16 czerwca br. w Ołtarzewie, na terenie Wyższego Seminarium Duchownego. Ku zaskoczeniu, wzięło w nim udział ok. 400 osób. Przyjechali z różnych stron Polski, by obok zmagań intelektualnych i sportowych wspólnie prosić Pana o powołania kapłańskie i zakonne. Spotkanie rozpoczęło się w kościele o godz. 10.30, powitaniem przybyłych gości. Dokonał go ks. Wojciech Świderski SAC-dyrektor Pallotyńskiego Ośrodka Powołań APOSTOŁ. Po wstępie i krótkim wyjaśnieniu istotnych spraw związanych z pobytem w Wyższym Seminarium Duchownym, rozpoczęła się III tura zmagań intelektualnych, w czasie której, po 10 osób ze zgłoszonych wspólnot musiało wykazać się umiejętnością w zakresie Ewangelii św. Marka, KKK – rozdział o Kościele i życiorysem św. Wincentego Pallottiego. Centralnym, a zarazem najważniejszym punktem naszego finału była Eucharystia, która rozpoczęła się o godz. 12.00. Przewodniczył jej i Słowo Boże wygłosił ks. Józef Lasak SAC – prowincjał. W tym też czasie miał miejsce obrzęd wprowadzenia w posługę lektoratu 25 ministrantów z pallotyńskich parafii.

W dalszej części programu, już bardziej rozrywkowej, rozpoczęły się zmagania sportowe, które przybrały widok małej Olimpiady Sportowej. Wśród dyscyplin znalazły się: piłka nożna, siatkówka, biegi na 100 i 1000 m, tenis stołowy i przeciąganie liny. Był też konkurs plastyczny, w którym uczestnicy musieli przenieść się w dzieciństwo i młodość św. Wincentego Pallottiego, by uwidocznić jego życie. Dla najlepszych czekały pamiątkowe dyplomy, medale i puchary.

O 15.15 rozpoczął się finał finałów dla najlepszych omnibusów zmagań intelektualnych. W każdej w 3 kategorii wiekowych wystąpiło po 5 zawodników, którzy musieli wykazać się dużą znajomością podanej wcześniej literatury. W tej części dla najlepszych Apostołów czekały aparaty fotograficzne, maty do tańczenia i leksykony o świętych. Walka była zażarta, ale wyłoniła najlepszych. Zwycięzcami zostali w głównej mierze młodzi z Białej Niżnej i Lidzbarka Warmińskiego.

Na zakończenie spotkania, ok. 17.00 ogłoszone zostały oficjalne wyniki. Wśród 13 wspólnot, które wzięły udział w tegorocznej, jubileuszowej edycji Konkursu Apostoła najlepsi okazali się młodzi z Lidzbarka Warmińskiego. Na pozycji drugiej uplasowała się wspólnota z Białej Niżnej, a za nimi Kutno i Kąty k. Sochaczewa. Wszystkim, którzy zaangażowali się w Konkurs Apostoła, szczególnie nowym wspólnotom dziękujemy za wszelkie dobro i trud włożony w zmagania sportowe i intelektualne. Nade wszystko Panu Bogu za piękną pogodę i atmosferę, którą budował tego dnia w naszej pallotyńskiej rodzinie. Nasze podziękowania ślemy także pod adresem Przełożonych WSD w Ołtarzewie, na ręce ks. Tomasza Skibińskiego SAC – rektora, za życzliwość i udostępnienie przeprowadzenia Finału tegorocznego Konkursu.

Niemałą pracę wykazali także bracia klerycy, bez których ten finał byłby skromny i ubogi. Kolejna edycja konkursu, już XVI niebawem. Bogu niech będą dzięki.

Ad infinitam Dei gloriam!

Ks. Mariusz Leszko SAC

Za: InfoSAC 22.06.2012 [18]

Wpisy powiązane

Bp Okroj przed Dniem Życia Konsekrowanego: Synod to wspólna droga, którą mamy razem iść

Konferencja Przełożonych Żeńskich Klasztorów Kontemplacyjnych opublikowała dane statystyczne za rok 2021

26 stycznia, godz. 11.00: Konferencja prasowa przed Dniem Życia Konsekrowanego